Dovolenka bez domácich obyvateľov: V Taliansku je mesto duchov, zastavil sa tam čas

Foto: pixabay.com

#Na svete existuje niekoľko miest, ktoré sú známe ako mestá duchov. Jedným z prípadov je aj Craco, ktoré sa nachádza v Taliansku.

Craco patrilo v minulosti medzi bohaté oblasti. Po stáročia to bola úspešná osada s univerzitou a rastúcou populáciou. V roku 1656 však mesto zasiahol mor a znížil počet občanov o stovky ľudí. V rokoch 1892 – 1922 ale veľký počet obyvateľstva migroval do Severnej Ameriky hlavne kvôli zlým poľnohospodárskym podmienkam. Aj to prispelo k tomu, že sa život začal z mesta pomaly vytrácať.

Následne v roku 1963 začalo byť Craco evakuované kvôli zosuvu pôdy. Poslední oficiálni obyvatelia mesta odišli okolo roku 1980. Odvtedy mesto chátra, pretože už takmer 40 rokov tam nikto nebýval. V opustených budovách je veľké nebezpečenstvo zranenia, napriek tomu sa stále nájdu ľudia, ktorí túžia vidieť toto mesto duchov na vlastné oči. Možné je to ale iba so sprievodcom. Toto miesto ale láka aj filmárov. Natáčali sa tu dva známejšie filmy a to Umučenie Krista od Mela Gibsona a bondovka Quantum of Solance.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vinicio (@vinnie_photos),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marcello Cagnazzi (@marcello.cagnazzi),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa foto_dip (@foto_dip),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marco Zaccagnino (@marco.zaccagnino),

Odporúčame