Dostali sme sa do zákulisia našej armády: Ako sa darí Slovákom za hranicami?

Israel Palacio/Unsplash

#Tak a je to tu. Plynú posledné minúty pracovného týždňa a pred nami je len sviatočný víkend, stretnutia s rodinou, darčeky a obrovské množstvo jedla. Ak máte chuť sa trocha rozptýliť, odporúčame vám výber tohto najlepšieho z uplynulých 7 dní na stránke Hashtag.sk.

Armáda nie je práve témou, ktorá by sa spájala s Vianocami. Napriek tomu, pár dní pred nimi sa nám dostali do rúk fotografie od Erika Tomášaka z Visual Gang, ktorý posledné mesiace zachytával vojenský výcvik v Martine. Vznikol tak nevšedný pohľad do zákulisia a mimoriadne silná vizuálna reportáž.

Z inej časti Slovenska, konkrétne Banskej Bystrice, pochádza folk-punková kapela Cascabel. Jej frontman Lukáš nám v rozhovore porozprával o tom, ako môže skupina hrať viac v zahraničí ako doma a tiež ako je možné ísť hrať napríklad do ďalekého Ruska.

Za hranicami je usídlený aj mladý slovenský fotograf Michal Pudelka. O ňom sme už tento rok písali, keď pre japonský Vogue nafotil modelky v Čičmanoch. Tentoraz sa dostal na titulku iného prestížneho magazínu. Pre TIME odfotil štyri hollywoodske herečky pri príležitosti premiéry nového filmu zo štúdia Walta Disneyho.

Už možno o pár hodín sa pohodlne posadíte k televízii a pozriete si niektorú z vianočných televíznych klasík. Ak to budú známe Tri oriešky, nezabudnite si prečítať niečo zo zákulisia tohto filmu. A ak to bude Sám doma, tak vedzte, že v susednom Česku pripravili mimoriadne vtipnú paródiu. So samotným Kevinom v hlavnej úlohe.

Na záver nesmieme vynechať pravidelné rubriky. V tohtotýždňovom kvíze vás otestujeme zo znalosti áut, v názore sa zase zamýšľame, prečo sú v minulosti tak nenávidené kazety, znovu populárne.

Z redakcie Hashtagu vám želáme krásne Vianoce a ďakujeme za pozornosť. Vidíme sa opäť o týždeň!

Odporúčame