Dostali sme rapový album roka? Dame a Smart vydali svoj spoločný projekt a takéto sú naše pocity

DMS

Recenzia albumu Trapohory (Zdroj: Instagram.com/adamvandame)

#Dnes tu máme Veľký piatok, pričom pre rapových fanúšikov to je sviatkom z úplne iného dôvodu. Totiž všetci tí, ktorí čakali na streamovacie služby, tak aktuálne dostali do svojich ušiek nový spoločný projekt od Smarta a Dameho z DMS, pričom všetci už veľmi poctivo počúvajú. A počúvame samozrejme aj my, pričom sme celý projekt Trapohory otočili hneď niekoľkokrát, aby sme sa o naše prvé dojmy mohli v podobe tejto recenzie podeliť aj spolu s tebou. Ako na nás zapôsobil?

Rapová klasika jak Lasica

Na tomto je hneď niekoľko trackov, ktorých názvy by sme ti sem nemohli napísať bez cenzúrovacích hviezdičiek. A zhruba taký je aj obsah tohto projektu, ktorý je proste definíciou nielen rapových schopností, ale aj pravýborného humoru, ktorým su Dame so Smartom známi. A treba podotknúť, že ním v týchto trackoch fakt neštrili, preto popri počúvaní skladieb nielen kýveš hlavou kvôli parádnej muzike… Ale zároveň ti to aj určite spraví moodik vďaka v skutku dokonalej lyrike, ktorá asi nikoho nenechá chladným.

K albumu sme doteraz dostali dva videoklipy, ale na albume ťa určite čakajú ešte väčšie bomby. Za nás sú najlepšími trackmi „Se*eme do koly a št*me do fanty“ a „Á JÉ“. V týchto dvoch veciach sú také náklady, že už len preto by si chalani z tohto projektu zaslúžili mať album roka a to bez debát. Ochutnaj tu nižšie napríklad prvú zmieňovanú, proste výbornosť…

Nádherné bonusy

Na albume Trapohory máme dokopy 15 trackov, pričom však je v tom aj „Intro“ a „Outro“, plus zároveň sme dostali aj dva skity v podobe „Vocap“ a „Vocap 2“. To sa už podľa názvu skladá z hlasových správ z WhatsAppových konverzácií, ktoré sú lepšia potrava pre tvoju dušu ako slepačí vývar pre tvoje bruško.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Tento track rozdelil celú krajinu: Keď Rytmus a Flexking išli rakety jak pizza!

Bonusy sme však nedostali len v podobe trackov, ale takisto aj v rámci merchu. Obyčajný merch je totiž bežná vec, avšak povedz sám, že kto si pre svojich fanúšikov pripraví nevôňu do auta alebo pexeso? A k tomu všetkému ešte k jednému z nosičov chalani pribalili aj zlatú kartu so špeci odmenou, čo je proste pri nich tradícia, že vždy si pre nás nachystajú čosi navyše a aj to je jeden z dôvodov, prečo ich ich fanúšikovia tak cenia!

Záverečné zhodnotenie

Album Trapohory má vo veľa smeroch potenciál stať sa albumom roka a to nemusíme tvrdiť len vďaka počiatočnému ošiaľu. Po kvalitatívnej stránke sme dostali fakt naložené produkcie, skvelé (vtipné) rýmy, ale za zmienku stojí aj skutočne vymakaný zvuk, pričom keď si tento projekt pustíš na fakt kvalitných reprákoch, nedá sa, žeby si to neocenil. 

Projekt Trapohory je jednoducho definícia toho, že keď sa človek muzikou baví a robí ju iba tak, ako ju cíti (aj keď by sa pri tom tvoja babka asi prežehnávala), tak z toho vzídu najlepšie výsledky. Nás tento album fakt pobavil, aj hudobne, aj humorovo. Je to vec robená absolútne pre skalných fanúšikov a všetko nasvedčuje tomu, že sú z tohto nadšení rovnako ako aj my sami!

SPOILER: Čo sa týka featuringov, síce je v trackliste viacero mien, ale skutočný featuring sme na tomto projekte dostali iba od Separa a treba povedať, že tam ani viac ľudí nechýbalo.

Celý album si vieš vypočuť napríklad na Spotify:

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame