Doposiaľ vždy beznádejne vypredané. Koncerty filmovej hudby huslistu Filipa Jančíka sa tešia obľube

(Zdroj: Archív Filip Jančík)

#Farby covid semafóru sa rozjasňujú, čo znamená, že čoskoro budú mať zelenú aj koncerty huslistu Filipa Jančíka. Fanúšikovia netradičného prevedenia filmovej hudby v prostredí hradov, zámkov či kostolov sa tak môžu tešiť, že si po niekoľkých mesiacoch ticha konečne prídu na svoje.

Pandemické opatrenia sa dotkli viacerých domácich hudobníkov. Aj 28-ročný Filip Jančík chystal nielen pre svojich verných fanúšikov, ale všetkých priaznivcov filmovej hudby veľkolepé turné v akustickej verzii. Po dočasnej stopke ukazuje pandemický semafór “Choď!”.

(Zdroj: Archív Filip Jančík)

“Konečne! Na koncerty a fanúšikov sa brutálne teším. Po viac než roku si to všetci zaslúžime. Pódium je môj domov.” podotýka počas rozhovoru Filip.

(Zdroj: Archív Filip Jančík)

Hoci sa niektoré koncerty len tak tak podarilo odohrať v čase uvolnenejších opatrení počas pandémie, mnohé mestá stále čakajú na svoju dávku zvučiek zo seriálu Game of Thrones alebo filmových ság Piráti Karibiku či Gladiátor. Na prelome augusta a septembra vystúpi slovenský huslista v sprievode medzinárodnej zostavy hudobníkov z Českej republiky, Maďarska, Ukrajiny, Rakúska, ba dokonca aj z Izraela.

(Zdroj: Archív Filip Jančík)

Ako to už býva zvykom, Jančíkove vystúpenia majú veľký úspech, takže pridáva aj ďalšie a unikátne miesta, ako Zvolenský zámok, amfiteáter v Banskej Štiavnici, evanjelický kostol v Martine, Redutu v Spišskej Novej Vsi, Kulturpark v Košiciach, Starú tržnicu v Bratislave či trnavskú katedrálu a vystúpi aj v Nitre. V pokoronovom období si zopakuje aj koncert z Trenčianskeho hradu spred troch rokov.

(Zdroj: Archív Filip Jančík)

Filip Jančík sa do pozornosti domáceho publika dostal pred šiestimi rokmi, keď na otváracom ceremoniáli Špeciálnych olympijských hier sprevádzal kanadskú speváčku Avril Lavigne. Hviezda niekoľkých svetových hitov si Filipa všimla pri hraní v uliciach Los Angeles. Medzitým, vtedy ešte ako 22-ročný, vydal zopár videí svojského husľového prevedenia svetoznámych hitov. Odvtedy vystupoval vo Švédsku, Fínsku, Nemecku, Kuvajte, Rusku, Belgicku, Maďarsku, či v ázijskom Singapure. V roku 2018 dostal pred domácim desaťtisícovým davom pochvalu od božského Karla Gotta počas megakoncertu na Zimnom štadióne O. Nepelu v Bratislave.

(Zdroj: Archív Filip Jančík)

Vstupenky na Jančíkove koncerty sa spravidla predávajú ako teplé rožky, preto ak už máte jasno v tom, kde chcete tráviť jeden zo svojich augustových, alebo septembrových večerov s nákupom vstupeniek nezaháľajte.

Vstupenky zakúpite na predpredaj.sk

Novinky Filipa Jančíka a zaujímavosti zo zákulisia príprav koncertnej šnúry môžete sledovať na jeho oficiálnych profiloch na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame