Doktori prezradili ich najčudnejšie príhody z nemocníc: Títo pacienti ťa zaručene pobavia

Photo by rawpixel.com from Pexels

#Možno si už aj ty pri návšteve lekára zažil niečo neštandardné. Možno pacienta, ktorý vie najlepšie, čo mu je a doktorovi neverí ani slovo. Za dverami ambulancie sa dejú naozaj zaujímavé veci. Doktori na Reddite sa podelili s nevšednými zážitkami, z ktorých pôjdeš do kolien.

#1 S reznou ranou išiel rovno do práce

Po skončení lekárskej fakulty som nastúpil na traumatológiu. Ihneď prvý týždeň k nám doviezli mladíka, ktorého pri hádke bodol kamarát do stehna. Čo vám budem hovoriť, krv striekala na všetky strany. Našťastie sa nám podarilo krvácanie včas zastaviť. Chceli sme tohto pacienta nechať aspoň pár dní v nemocnici, pretože išlo o hlbokú ranu. On si však nedal povedať. „Musím ísť zajtra do práce, tvrdil nám. Pustili sme ho, nič sa nedalo robiť. Vrátil sa skôr, než sme čakali. O 30 minút ho doviezli na invalidnom vozíku, pretože rana mu začala opäť prudko krvácať.

Photo by bruce mars from Pexels

#2 Chcela ma za manžela

Raz som vyšetroval staršiu pacientku. Na prvý pohľad to bola veľmi milá pani. Počas vyšetrenia zraku, keď som sa jej uprene pozeral do očí, mi položila zvláštnu otázku: „Veľmi mi pripomínate môjho tretieho manžela. Tretieho? To sa mi zdalo viac než dosť. „A koľko ste ich mali?“ spýtal som sa. „Len dvoch,“ odpovedala. Možno čakala, že ju pozvem na rande…

#3 Ušné kvapky si dal do úsť

Minule mi volal pacient, ktorý mal zápal ucha. Oznámil mi, že má pre mňa dve správy. Ako to už býva, jedna bola dobrá a druhá zlá. Chcel som počuť najprv tú dobrú. „Tie kvapky, ktoré ste mi predpísali na bolesť ucha, konečne zafungovali.“ „To som rád,“ povedal som. „A teraz tá zlá správa, chutia naozaj príšerne.“ Úplne som stratil reč! Netušil som, že si ich ten chudák nenakvapká do ucha, ale do úst.

#4 Inhalátor použil proti mačke

Mala som pacienta, ktorý mal veľmi silnú alergiu na mačky. Predpísala som mu teda inhalátor, v nádeji, že sa mu uľaví. Keď prišiel na kontrolu, mal také opuchnuté oči, že takmer nevidel. „Nezlepšilo sa to,“ sťažoval sa mi. Ako sa ukázalo, inhalátor striekal mačke priamo do tváre, pretože bol presvedčený, že tak bude produkovať oveľa menej alergénov.

pixabay.com

#5 Zjedol psie žrádlo

Raz k nám prišiel pacient s dosť vážnymi tráviacimi ťažkosťami. V tvári celý zelený, sťažoval sa na bolesť brucha. Keď sa mu vďaka infúzii trošku uľavilo, povedal nám, čo sa mu stalo: „Môj pes mal depresiu. Bol akýsi celý bez nálady. Ani žrádlo nechcel žrať. Tak som ho ochutnal. Chutilo absolútne v pohode, no mňa po ňom veľmi rozbolel žalúdok.“  To skutočne nepotrebuje žiadny komentár…

Zdroj: rd.com, reddit.com
Odporúčame