Domov » Všetky » Lifestyle » Šport » Dokázali by ste jazdiť na opačnom bicykli? Toto video s miliónmi pozretí, dokazuje, že asi nie

Dokázali by ste jazdiť na opačnom bicykli? Toto video s miliónmi pozretí, dokazuje, že asi nie

Dokázali by ste jazdiť na opačnom bicykli? Toto video s miliónmi pozretí, dokazuje, že asi nie

Zdroj: Youtube

#Na prvý pohľad vyzerá táto výzva jednoducho.  Skúste jazdiť na opačne fungujúcom bicykli. Keď otočíte kormanom vľavo, predné koleso zamieri doprava a naopak. Poviete si, ok, také niečo môj mozog pochopí a sadnete si za riadidlá. A potom to príde. Neprejdete ani meter a padáte na zem.

Youtubový kanál Smarter Every Day nakrútil pred dvoma rokmi video, v ktorom sa jeho autor pokúša naučiť jazdiť na takomto bicykli. Jeho púť za jazdením ukazuje, že jedna vec je, keď si to mozog uvedomuje a druhá je zmeniť jeho zaužívané algoritmy.

Autorovi videa, ktoré ma už takmer 15 miliónov zhliadnutí (a môžete si ho pozrieť nižšie aj so slovenskými titulkami), to trvalo niekoľko mesiacov. A čo sa stalo potom? Odučil sa jazdiť na klasickom bajku a keď to chcel na ňom opäť vyskúšať, trvalo mu dvadsať minút, kým jeho mozog pochopil, že tento bicykel jazdí normálne. No keď sa to stalo, zrazu bolo všetko bez problémov. Vyzeralo to, akoby to iba predstieral.

Zaujímavosťou je, že autorov malý syn sa naučil na opačnom bicykli naučil oveľa rýchlejšie. Jeho mozog je totiž oveľa viac zvyknutý na učenie, preto sa malé deti dokážu lepšie naučiť cudzie jazyky.

Autor: #Filip