Dokázala nemožné: Laura vážila takmer 140 kilogramov, za 3 roky tvrdej driny sa však zmenila na nepoznanie

instagram.com/theirongiantess

#Pevná vôľa všetko zdolá. Laura, ktorá väčšinu života strávila v tele bacuľky, je toho dôkazom. Keby ste dnes náhodou stretli túto 22-ročnú kočku na ulici, sotva by vám zišlo na um, že 3 roky poctivo bojovala s prebytočnými kilami. A tých bolo viac než dosť. Začala chudnúť a poctivo na sebe makať, keď sa jej váha vyšplhala takmer na 140 kilogramov.

Vážne zdravotné komplikácie ju nakopli k zmene

 Laura Micetich mala len 19 rokov, no diagnózami by bez problémom tromfla nejedného šesťdesiatnika. Vysoká hmotnosť u nej spôsobila problémy so štítnou žľazou aj s vysokým krvným tlakom, a taktiež jej hrozil diabetes. Mladá žena si uvedomila, že ak so sebou niečo neurobí, tak jej život nebude mať dlhé trvanie.

„Po mnohých pokusoch a zlyhaniach som uvažovala nad operáciou, ktorá by mi pomohla znížiť hmotnosť, ale vedela som, že by to nebolo riešenie,“ hovorí Laura, ktorá sa nakoniec rozhodla po postupnú, no za to trvalú zmenu životného štýlu. Prekonala hanbu a začala chodiť do fitka, v ktorom sa zamerala na posilňovanie. Kompletne zmenila jedálniček a spôsob života, a už za pár týždňov si uvedomila, že to dokáže aj bez operácie. A to bol pre ňu významný krok.

Za prvý rok zhodila 45 kilogramov

Po prvom roku bola Laura ľahšia o 45 kilogramov, čo ju motivovalo k tomu, aby neprestávala vo svojom snažení. Pochopila, že neschudne pomocou žiadnych „zaručených“ prípravkov na chudnutie. Všetko, čo treba, je skutočná disciplína, zdravá strava a pohyb. V tom tkvie tajomstvo úspechu. „Prestala som piť alkohol, vylúčila som rafinované cukry a všetky sladkosti. Je to len o sebadisciplíne, no nie je to také náročné, ako sa vás snaží presvedčiť vaša hlava,“ tvrdí Laura, ktorá svojim životným štýlom inšpiruje ostatných. Jej účet na Instagrame sleduje už viac ako 344-tisíc užívateľov.

Získala zdravé sebavedomie

Laura sa už nehanbí vyjsť medzi ľudí. Neuveriteľná transformácia spôsobila, že sa konečne cíti dobre vo svojom tele a viac si verí. Podľa jej slov je tento pocit na nezaplatenie.

Postupné znižovanie hmotnosti malo ešte jednu neoceniteľnú výhodu. Laurina pokožka sa mala kedy prispôsobiť zmene a tak sa mladá žena zaobišla bez plastickej operácie odstránenia prebytočnej kože. Je z nej sympatická kočka, ktorá dospela práve tým, že sa (konečne) prestala schovávať za výhovorky.

Zdroj: boredpanda.com
Odporúčame