Dočkali sme sa! PlayStation 5 príde na trh v roku 2020, tu je zopár detailov o novej konzole

Zdroj foto: Pexels.com/Jaroslav Nymburský

#Všetci priaznivci hier a nových technológií, pozor! Na trh príde herná konzola od spoločnosti Sony, PlayStation 5. S jednoduchým názvom, no pre niekoho so zásadnými zmenami ju bude možné zakúpiť pred Vianocami v roku 2020. Vyše roka čakania na novinku vám však možno spríjemní to, čo o nej zatiaľ vieme.

Úložisko v podobe SSD diskov by malo výrazne skvalitniť a urýchliť načítavanie hier, no inštalácia hier bude naďalej povinná. Na rozdiel od predchodcov však bude možné si do konzoly nainštalovať len časť hry – napríklad tú, kde hráte s viacerými hráčmi alebo sám. Kompatibilné s novou konzolou budú všetky hry, ktoré sú dostupné pre PlayStation4, kompatibilná bude aj s helmou pre virtuálnu realitu.

Aj keď ovládač bude údajne vyzerať rovnako ako ten, ktorý už poznáme z predchádzajúceho modelu konzoly, inovácie znejú pôsobivo. Vynovený bude odpor tlačidiel R2 a L2, ktoré budú naprogramované tak, aby ste cítili napríklad rastúci tlak. Novinkou je aj tlaková odozva, ktorá by mala nahradiť vibrácie a bude iná napríklad pri rôznych povrchoch, po ktorých budete v hre kráčať.

Tak čo, ste zástancom PlayStation alebo je to pre vás hudba minulosti?

Odporúčame