Do Vysokých Tatier mieria bollywoodski filmári: Uprostred našej prírody chcú natočiť mysteriózny thriller

Photo by Jaro Bielik on Unsplash

#Na Slovensku sa už točilo viacero filmov z hollywoodskej produkcie. Spomeňme napríklad Nosferatu, Dračie srdce, legendárny Hostel či stále pomerne čerstvý film z minulého roka, Červenú volavku. Bollywoodsky tvorcovia však do našej krajiny prišli točiť prvýkrát.

Magické výhľady aj úžasná história: Týchto 5 tatranských chát by ste mali navštíviť aspoň raz za život

Ako informuje Ministerstvo zahraničných veci a európskych záležitostí na svojej webovej stránke, Vysoké Tatry, konkrétne okolie Sliezskeho domu, budú od 10. decembra 2019 miestom natáčania mysteriózno-psychologického thrilleru Chehre (Tváre) režiséra Rumiho Jafferyho z dielne bollywoodskej produkcie.

Photo by Michał Parzuchowski on Unsplash

Hviezdne obsadenie –  megahviezda indického filmového priemyslu Amitabh Bachchan, bollywoodská hviezda Emraan Hashmi, vychádzajúca hviezda indického filmu Krystle D´Souz, ako aj ďalšie známe tváre ako Rhea Chakraborty, Siddhanth Kapoor, Annu Kapoor a Raghubir Yadav – už teraz nasvedčuje, že vôbec prvý indický film, ktorý sa bude natáčať na Slovensku, zaboduje u divákov indickej filmovej produkcie.

Zimomriavky a najlepšia reklama pre Slovensko: Hike the World vytvorili VIDEO toho najlepšieho, čo v našej krajine nájdeš

S cieľom využiť potenciál bollywoodského trháku pre zviditeľnenie Slovenska v Indii ako turistickej destinácie sa stretol 28. novembra 2019 veľvyslanec SR v Indii Ivan Lančarič s režisérom Rumi Jafferym a dvoma protagonistami, Emraanom Hashmim a Krystle D´Souza. Veľvyslanec Lančarič zaželal indickým filmárom a hercom príjemný a úspešný pobyt na Slovensku. Premiéra filmu Chehre (Tváre) sa uskutoční 24. apríla 2020 v Mumbai.

Zdroj: mzv.sk
Odporúčame