Dnes môžeš získať kávu zadarmo: Vo svete aj na Slovensku prebieha zaujímavá akcia

Foto: pixabay.com

#Možno si vedel a možno nie, ale dnes je svetový deň poézie. Zrejme by si nad tým iba mávol rukou, ale je tu niečo, čomu by si mal venovať pozornosť.

V čase, kedy sa čoraz menej využíva na písanie pero a papier, sa rozhodlo, že sa práve na Deň poézie zorganizuje veľmi pekná akcia, ktorá nesie názov Pay with poem, čo v preklade znamená zaplať poéziou. Ako uvádza napríklad sieť kaviarní Julius Meinl, so smartfónmi sme získali množstvo inšpirácie, ale stratili sme schopnosť žiť pre daný moment.

Preto aj oni, ako jedna z kaviarní podporujúca túto myšlienku, vyzýva ľudí k tomu, aby odložili svoj mobil nachvíľu bokom a napísali pár veršov básne. Za odmenu si môžeš vybrať šálku dobrej kávy (alebo čaju). Akcia sa koná po celom svete a na Slovensku ju podporuje niekoľko kaviarní, skús sa spýtať na to aj ty v tej svojej obľúbenej, poprípadne čekni tento link, kde sú vypísané kaviarne, ktoré sa zapojili.

Foto: hashtag.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií