Dlho očakávaný album DONDA je von. Kanye West z toho nadšený nebol. Avšak, opäť posúva rap ďalej

Na toto čakali rapoví fanúšikovia naozaj veľmi dlho. Kanye West sľuboval nový album DONDA, ale jeho publikovanie nie a nie prísť. Odkladalo sa z rôznych dôvodov, čo už niektorých ľudí prestávalo baviť. Kanye je však jediný a jedinečný, preto veľká časť fan base chápala, prečo robí ako robí. Niekoľko dní dozadu DONDA predsa len uzrel svetlo sveta. I keď samotný Kanye z toho v tom momente nebol úplne nadšený. Prečo?

Spoločnosť UNIVERSAL publikovala Kanyeho album bez jeho dovolenia. Rapper sa k tomu vyjadril a nebol z toho nadšený. „Universal zverejnil moje CD bez môjho zvolenia, pričom skladbu Jail Pt.2 dali z tracklistu preč,“ napísal a celá Amerika túto kauzu riešila. Napokon sa situácia upokojila a na streamovacích zariadeniach sú dostupné tracky Jail a aj Jail Pt.2. Pričom, k albumu DONDA sa podrobnejšie vyjadríme v našej pravidelnej rubrike, v ktorej rozoberáme nové hudobné projekty. V tomto prípade urobíme výnimku a zanalyzujeme aj CD, ktoré nepochádza od nikoho zo Slovenska či z Česka. Ale Kanye je profesor rapu, preto si to zaslúži.

Skladby sú dostupné už aj na video platforme YouTube, a teda, dostane sa k nim úplne každý. Kanye West posúva rap ako celok opäť o niečo ďalej, hrá sa s hudbou, s flowom, hrá sa s formátom skladieb ako takým. Cítiť, že chce priniesť niečo, čo nikto pred ním nepriniesol, že chce hranice posúvať ďalej. Sám o sebe si myslí, že je najlepší a možno aj práve tento mindset prispieva k tomu, že tvorí hudbu takej kvality. Samozrejme, sto ľudí sto chutí a ani DONDA sa nebude páčiť všetkým, ale ak sledujete rap do hĺbky a máte radi nové trendy a skúšanie prvkov, ktoré neboli zaužívané, toto je niečo pre vás.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pamätáte si na časy, keď Kali vedel poriadne pritvrdiť?

Myslíme si, že práve o tom to je. Človek v pozícii Kanyeho by sa skrátka nemal báť prijať zodpovednosť a vložiť do svojej hudby niečo, čo jeho kolegovia nechceli alebo sa báli, pretože nevedeli, ako by verejnosť fungovala. DONDA prináša všetko, na čo ľudia čakali. A už po pár dňoch sme mohli konštatovať, že ju počuli milióny ľudí po celom svete. A tieto čísla budú ešte rásť.

Foto: Kanye West, ilustračné

 

Odporúčame