Dlhá rozlúčka so Strážcami Galaxie? James Gunn avizuje najdlhšiu stopáž trilógie – v kine si poriadne posedíš!

rozlúčka so Strážcami Galaxie

Rozlúčka so Strážcami Galaxie bude poriadne dlhá. Si pripravený na poriadnu jazdu? (Zdroj: Marvel Studios)

#Trend výdatných filmových stopáží, zdá sa, tento rok pokračuje. Ako naznačujú najnovšie správy, po takmer 3 hodiny trvajúcom štvrtom pokračovaní John Wick, ťa v kine už čoskoro do kresla na dlhé minúty posadia aj ďalšie očakávané filmové novinky. Po avizovaných 180 minútach trvania Oppenheimera, prichádza ďalšie časovo výdatné avízo aj o rekordnej dĺžke záverečného výpravného vesmírneho dobrodružstva trilógie Strážcovia Galaxie.

Rozlúčka so Strážcami a najdlhší diel trilógie

Koniec trilógie sa blíži a vyzerá to tak, že so Strážcami Galaxie sa už čoskoro rozlúčime definitívne. James Gunn už v minulosti uviedol, že jeho posledné pôsobenie v pozícii režiséra obľúbenej trilógie bude dlhšie ako čokoľvek, čo záveru predchádzalo, ako teraz potvrdil, trojka Strážcov Galaxie bude dlhá „okolo“ dve a pol hodiny.

V odpovedi na otázku fanúšika na Twitteri, ktorý sa Jamesa Gunna pýtal, či sú správy o tom, že film bude mať 2 hodiny a 29 minút správne, režisér povedal: „Je to približne také dlhé,“ pričom dodal: „Aj keď to ešte nie je presné. Ale sľubujem, že ani sekunda nie je zbytočná. Nie je tu nič naviac. Bolo nevyhnutné preklenutie každej hlavnej postavy Strážcov, nielen pre tento film, ale aj pre trilógiu (alebo, mal by som povedať, trilógiu plus).“

Gunn na Twitteri zodpovedal aj niekoľko ďalších otázok a objasnil, že „trilógia plus“ zahŕňala tri celovečerné filmy, plus Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame, spolu aj s kľúčovými hrdinami partie Strážcov. Dodal tiež, že film bol natočený vo formáte 1,90:1 IMAX, čo by malo byť prísľubom pekného vizuálneho zážitku pre všetkých fanúšikov, ktorí sa už nevedia dočkať májovej premiéry v kinách.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vráti sa Willem Dafoe ako populárny záporák zo Spidermana? Za správnych okolností určite áno, hovorí herec!

Skúška pozornosti alebo dôstojná rozlúčka?

Avizovaná 149 minutová stopáž záverečného dielu zároveň znamená rekordnú dĺžku v rámci celej trilógie, čím s veľkou pravdepodobnosťou prekoná aj 137 minutový druhý diel. Pre zaujímavosť, v prvom diele začínali Strážcovia Galaxie so 122 minútami. Trojka má zároveň slúžiť ako veľká rozlúčka s týmito nekonvenčnými hrdinami, podobne ako režisér, aj herci marvelovský vesmír teraz pravdepodobne na istý čas opustia.

Kto sa v Strážcoch Galaxie 3 objaví?

Samozrejme, bez hviezdneho obsadenia sa ani Strážcovia Galaxie – Volume 3 nezaobídu. Chris Pratt (Star-Lord), Zoe Saldano (Gamora), Dave Bautista (Drax), Karen Gillan (Nebula), Bradley Cooper (v dabingu Rocket Racoon), Vin Diesel (v dabingu Groot), či Pom Klementieff (Mantis) sú už stálicami veselej intergalaktickej partie. K obsadeniu sa pripojí aj Will Poulter ako zlatá superbytosť Adam Warlock, vytvorená Ayeshou v podaní Elizabeth Debicki, suverénnou vodkyňou a najvyššou zlatou kňažkou geneticky upravenej mimozemskej rasy Sovereign, ktorá nechala vytvoriť Adama Warlocka s cieľom zlikvidovania Strážcov.

Keď hovoríme o tom, prečo bol Poulter obsadený do tejto kľúčovej úlohy záverečného pokračovania, James Gunn povedal: „Je to o niečo komplikovanejšie. Ale určite to nie je dobrý chlapík. To, čo vidíme, je infantilná podoba Adama Warlocka, ktorý sa čerstvo vykuklil a životu ešte veľmi nerozumie. V podstate je to dieťa.“ Ľudia online hovorili: „Ó, Tom Cruise mal byť Adam Warlock.“ „Chcel som niekoho, kto je mladistvý, a chcel som niekoho, kto má dramatické i komediálne schopnosti, nielen pre tento film, ale aj pre to, ako Marvel Adama Warlocka v budúcnosti ešte použije. Mohol by sa stať skutočne dôležitou postavou,“ vysvetlil Gunn možné zámery s touto postavou.


Čo povieš na avizovanú stopáž záverečnej misie Strážcov Galaxie?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame