Desivá Mníška je na Slovensku filmovým hitom: Medzi horormi trhá rekordy

Mníška (zdroj foto: Continental Film)

#Obrovský úspech na Slovensku zaznamenala ďalšia časť z univerza V zajatí démonov, známej aj ako The Conjuring. Mníška v počte divákov za otvárací víkend prekonala doterajšieho držiteľa prvenstva z minulého roka, film na základe knihy Stephena Kinga TO a drží tak slovenský „hororový“ rekord.

Od štvrtka do nedele si prišlo do slovenských kín pozrieť Mníšku až 46-tisíc divákov, s predpremiérami sa toto číslo vyšplhalo už na 49-tisíc. Celkovo za tento rok, je to zatiaľ šiesty najväčší otvárací víkend, kde Mníška za sebou zanechala blockbustre ako Čierny panter, Ready Player One – Hra sa začína, alebo oskarový animák Coco. Pre porovnanie, minuloročný horor TO si prišlo pozrieť v prvých dňoch necelých 39-tisíc ľudí a celkovo sa jeho návštevnosť vyšplhala na 117-tisíc divákov.

Mníška (zdroj foto: Continental Film)

Najväčší hriech

Vo filme Mníška po prvýkrát dostaneme ucelený pohľad na démonickú mníšku Valak, ktorú nám režisér James Wan v hororovom V zajatí démonov 2 ponúkol len v náznakoch.

V odľahlom kláštore v Transylvánii, spácha mladá mníška ten najhorší hriech, samovraždu. Samotný Vatikán vyšle jedného z najskúsenejších lovcov démonov, otca Burkeho s temnou minulosťou, aby prešetril túto udalosť. Nariadením Vatikánu sa k otcovi Burkemu pridáva sestra Irene, novicka, ktorú už od detstva prenasledujú desivé sny a vízie. Herecky sa tejto postavy zhostila mladá herečka Taissa Farmiga. Tá hľadala radu u svojej staršej sestry Very Farmigy, ktorá v oboch častiach hororu V zajatí démonov stvárňuje uznávanú vyšetrovateľku paranormálnych javov Lorraine Warrenovú.

Otec Burke a Irene spoločne opúšťajú Rím, aby odhalili pravdu o všadeprítomnom zle a sestre Viktórii s tajomným kľúčom, ktorý zvierala v rukách keď zomrela

Úspešná séria

Univerzum V zajatí démonov je návštevnosťou ďaleko nad ostatnými filmami rovnakého žánru. Odštartovalo sa to už v roku 2013 rovnomenným filmom a pokračovalo v nasledujúcich rokoch filmom Annabelle, jeho pokračovaním a tiež druhým dielom Kým prvý film videlo počas otváracieho víkendu 6700 divákov, Annabelle 2 minulý rok už 26-tisíc.

Zdroj: Continental Film
Odporúčame