Dedoles podporuje LGBT+ komunitu: Za každý dúhový komentár daruje 1 euro

Dedoles búra predsudky

Dedoles búra predsudky (Zdroj: Dedoles)

Dedoles dlhodobo podporuje diverzitu a inklúziu v spoločnosti, čo je súčasťou aj jej firemných hodnôt. Počas mesiaca jún, ktorý je celosvetovo známy aj ako PRIDE mesiac, spoločnosť otvorene prejavila sympatie LGBT+ komunite, ktorá na Slovensku stále čelí diskriminácii či nenávisti, o čom svedčí aj prieskum Agentúry EÚ pre základné práva z minulého roka. Dedoles za Pride kampaň čelil spolu s LGBT+ komunitou nenávistným útokom. Preto sa spoločnosť za každý dúhový komentár, či už pozitívny alebo negatívny, ktorý sa objaví pod Pride príspevkom na Facebooku či Instagrame Dedolesa, rozhodla darovať 1 euro Fondu pre podporu LGBT+ komunity v Nadácii Pontis. Chce tak premeniť „hejt“ na lásku, vzájomné pochopenie a pomoc.

Zdroj: Dedoles

Dúhová kolekcia

Dedoles je zástancom toho, že sa netreba báť ukázať svetu svoje skutočné a pravé ja. Spoločne s ľuďmi oslavuje PRIDE 2021. Preto jej dizajnéri vytvorili dúhovú kolekciu plnú farieb a veselosti. Svet predsa nie je čierno – biele miesto, no je plný pestrosti, individuality a radosti. Chce spolu s ľuďmi búrať predsudky v móde aj v spoločnosti. Dedoles chcel vytvorením Dúhovej kolekcie ukázať, že láska, ani móda nepozná hranice. Nenávistné komentáre sa rozhodla zmeniť na pomoc.  

Ľúbme toho, koho chceme ľúbiť
Ľúbme toho, koho chceme ľúbiť (Zdroj: Dedoles)

Oficiálne stanovisko spoločnosti Dedoles:

Pride kolekciou podporujeme tému diverzity a inklúzie v našej spoločnosti, ktorá je súčasťou našich firemných hodnôt. Našou komunikáciou sme jasne vyjadrili postoj Dedoles k tejto téme. Rešpektujeme názor každého, zároveň cítime zodpovednosť aj voči všetkým menšinám, ktoré tu žijú. Mrzí nás, koľko nenávisti v dnešnej dobe táto téma rozprúdila. Rozhodli sme sa preto, že za každý komentár pod našimi Pride postami na Facebooku venujeme 1 euro Fondu pre podporu LGBT+ komunity v Nadácii Pontis. Otočme nenávisť na lásku, veď netreba súdiť iba preto, že je niekto iný ako ja. A nakoniec – svet predsa nie je len čierno-biely, čo poviete?

Dúhová kolekcia
Dúhová kolekcia (Zdroj: Dedoles)
Zdroj: PR článok
Odporúčame