December stráviš pod perinou pri Netflixe: Priprav sa na oscarového kandidáta či premiéru očakávaného Zaklínača

Henry Cavill ako Zaklínač

Henry Cavill ako Zaklínač (Zdroj: YouTube/Netflix)

#December je konečne tu, takže pokiaľ patríš k typickým domasedom, čaká ťa raj. Koniec mesiaca totiž patrí oddychu, nehovoriac o tom, že chladné počasie nás zvyčajne zaveje pod deku s čajom v ruke. Čo k tomu ešte pridať? Asi hádaš správne, Netflix. Streamovací gigant si pre nás pripravil množstvo skvelého obsahu a bola by škoda nechať si niečo ujsť. Čo si vyberieš ty?

A Christmas Prince: The Royal Baby (5. december)

Posledné tri roky môžeš na Netflixe pred Vianocami vždy sledovať premiéru filmu A Christmas Prince. Ten prvý bol o (ne)typickom zoznámení, druhý sa zameral na kráľovskú svadbu, no a ten tretí (ako prezrádza názov) bude o prírastku do rodiny.

Aldovie dostane cez Vianoce najkrajší darček, kráľovske dieťatko. Kráľovná Amber ale musí najprv vyriešiť panovnícku záhadu, aby zachránila svoju rodinu i kráľovstvo. Film pravdepodobne nebude dobývať rebríčky kvalitných filmov, ale ako romantická jednohubka s vianočnom tematikou určite neurazí.

Magic for Humans (5. december)

Koncept, s ktorým si sa už určite mnohokrát stretol aj na sociálnych sieťach. Kúzelník sa vy berie do ulíc veľkomesta, kde ničnetušiacim okoloidúcim predvádza svoje triky, ktoré ostatným vyrážajú dych. Rovnako funguje aj Magic for Humans, ktorý sa už o pár dní dočká premiéry druhej série.

Hlavnou postavou bude opäť Justin Willman. Pokiaľ si nevidel prvú sériu, určite si ňou môžeš vyplniť deň. Epizódy majú len 25 minút, takže pri nich „nezabiješ“ celý deň.

Marriage Story (6. december)

Režisér Noem Baumbach je divákom známy napríklad aj ako tvorca snímky Frances Ha. Tentokrát si zobral na plecia pomerne náročnú tému, s ktorou sa mnohí režiséri poriadne potrápili. Vo filme Marriage Story sa pozerá na rozpad manželstva a rodinu, ktorá zostáva spolu.

V hlavných úlohách sa predstavili Scarlett Johansson, Adam Driver a Laura Dern. Dramédia mala premiéru na tohtoročnom festivale v Benátkach, kde bol nominovaný aj na Zlatého lev za nejlepší film. Kritici nešetria chválou a my sa už nevieme dočkať, ako tento horúci oscarový kandidát zapôsobí na nás.

6 Underground (13. december)

Majster explózií a tvorca takých filmov, ako Skala, Pearl Harbour či série o Transformeroch, Michael Bay, sa rozhodol spojiť so streamovacím gigantom Netflixom. Dohodli sa na dvoch projektoch a musíme povedať, že zatiaľ to vyzerá viac než skvele. Svetlo sveta totiž uzrel trailer pre snímku 6 Underground, ktorý si svoju premiéru odbije už 13. decembra.

Film sa zameria na skupinu šiestich extrémne bohatých ľudí, ktorí sa rozhodnú nafingovať svoju vlastnú smrť a spojiť sa do ultimátneho tímu zabijakov. Spoločne sa tak chcú pomstiť svojich nepriateľov, čo nakoniec vyústi v boj o vyššie dobro v celej spoločnosti. Hlavnú úlohu si strihne Ryan Reynolds, no okrem neho uvidíme aj Dave Franco, Mélanie Laurent, Adria Arjona, Ben Hardy, Manuel Garcia-Rulfo, Lior Raz, Payman Maadi a Corey Hawkins.

The Two Popes (20. december)

Príbeh, ktorý raz a navždy zmenil katolícku cirkev. V hlavných úlohách sa predstavia Anthony Hopkins a Jonathan Pryce, takže ti asi netreba hovoriť, že herecké obsadenie je na najvyššej možnej úrovni. Réžiu si na starosti zobral Fernando Meirelles, takže na nás čaká intímna jazda, Príbeh vychádzať zo skutočných udalostí a zameria sa na odchod pápeža Benedikta a nástup kardinála Bergoglia. Trailer vyzerá naozaj famózne!

Witcher (20. december)

Seriálové spracovanie obľúbeného Zaklínača môžeme rozhodne považovať za jeden z najočakávanejších seriálových projektov do konca roka. Premiéra seriálu bude 20. decembra, takže Zaklínača si tak budeš užívať priamo pri šaláte s rybou a vianočným stromčekom v pozadí.

V hlavnej úlohe sa predstaví Henry Cavill, ktorý dal košom úlohe Supermana a na pekných pár rokov bude nosiť na chrbte meč. Seriál bude vychádzať priamo z kníh a jeho tvorcovia otvorene povedali, že fanúšikovia nikdy nemajú čakať príbehy, ktoré mali možnosť zažiť v počítačových hrách. To, že sa pôjde od úplného začiatku napovedá aj prvý trailer, kde môžeme Geralta vidieť tesne po výcviku, alebo napríklad v legendárnom súboji s prekliatou Strigou, ktorého by sme sa mali dočkať v tretej epizóde.

Okrem samotného Bieleho Vlka uvidíš známe postavy, ako Ciri (Freya Allan), Yennefer (Anya Chalotra), Renfri (Emma Appleton), Calanthé (Jodhi May), Mousesack/Myšilov (Adam Levy), Triss Ranuncul/Merigold (Anna Shaffer), Cahir (Eamon Farren), Marigold (Joey Batey), Stregobor (Lars Mikkelsen), Istredd (Royce Pierreson), Eist (Björn Hlynur Haraldsson), Fringilla (Mimi Ndiweni), Sabrina (Therica Wilson-Read), Tissaia (MyAnna Buring) či Toruviel (Natasha Culzac).

Zdroj: Netflix, whats-on-netflix.com,
Odporúčame