Daweed Hustle postupne odkrýva chystaný projekt. Release albumu Betónové Baby sa však posúva

Foto: Daweed Hustle Instagram

Len nedávno sme vás v článku informovali o novinke Minulosť, ktorú vydal bratislavský raper Daweed Hustle. V silnej skladbe opisuje svoju temnú minulosť a o jeho živote sa dozvedáme o čosi viac. 

Singel mal fanúšikov navnadiť na očakávaný album Betónové Baby, ktorý mal mať pôvodný release včera, avšak kvôli komplikáciám sa vydanie posúva. Presný termín stále nepoznáme, ale čakanie si môžete skrátiť informáciami, ktoré nám o projekte poskytol samotný interpret.

Kedy si začal s tvorbou albumu?

Celkovo by to mohli byť kľudne aj 2 roky. Na albume mám niekoľko šuflíkoviek, ktoré boli nahraté ešte v rokoch 2018, 2019. Zároveň však na projekte budú aj novonahraté veci, takže to bude akýsi prierez mojej doterajšej tvorby. Intenzívne som na albume začal pracovať tento rok, približne pred pol rokom som si povedal, že idem do toho.

Album bohužiaľ ale ešte nie je kompletne hotový, nakoľko covid zasiahol do jeho tvorby a hosť z albumu nemohol bohužiaľ práve z tohto dôvodu nahrať slohu.


Ako menšiu kompenzáciu pre fanúšikov Daweed odkryl ďalší singel, tentokrát sa jedná o trocha inú záležitosť. Track nesie názov Nascar a o produkciu sa postaral Dokkeytino, ktorý zvukovo patrí v našich končinách k absolutnej špičke.

Bude album reflektovať len posledné obdobie, alebo to bude skôr definícia Daweeda od mladosti až dodnes?

Bude reflektovať celkovo mňa – minulosť aj prítomnosť.

Vedel by si z tracklistu vybrať jeden track a povedať o ňom, že je najhlbší, aký si kedy napísal?

Hlbších skladieb tam je viac, ale ak by som vybral jeden, tak asi novovydaný singel Minulosť, ktorý je online na YouTube a čoskoro bude online aj na všetkých platformách. Máme tam potom ešte jednu vec, o ktorej uvažujem či ju dám na album, alebo pôjde von ako singel neskôr. Hlbšie veci sú na albume aj pod názvami „Ubal mi to“ a „Trapgod“. Tracky písal sám život. takže emóciu je ťažké ovplyvniť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Moja Reč v novom singli ponúka majstrovský storytelling (VIDEO)

A prezradil by si nám nejakého hosťa, ktorý bude na albume?

Môžem povedať, že na albume bude viac hostí, fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Bude to potešenie pre uši rozumovo vyspelého poslucháča, ktorý počúva s porozumením a chápe interpretov feeling, pričom rieši aj podstatu textu, skryté významy a odkazy.

Ak by si mal napísať dôvod, prečo by si mali ľudia kúpiť práve tvoj album, čo by si im odkázal?

Ak majú radi hudbu a radi si vypočujú niečo kvalitné, iné, vyspelé, zaujímavé a pravdivé, určite by mali siahnuť po albume Betónové Baby.

Ponúknem im iný pohľad na život, svet z iného uhla. Ponúknem im kvalitnú hudbu, pravdivý text založený na mojich skúsenostiach so životom, kvalitné spracovanie zvuku, mix/mastru, produkcie. A melodickosť spojenú spojenú s emóciou nadväzujúcu na každý  track zvlášť. Stačí sa započúvať.


My Daweedovi ďakujeme za čas a odpovede na naše otázky. Veríme, že ste sa dozvedeli o projekte niečo nové a zároveň dúfame, že si ho budeme môcť už čoskoro vypočuť celý.

 

 

 

Odporúčame