Dalyb nás po 5 rokoch chystá na nový album: Aktuálne vydal dva nové single

Dalyb

Dalyb čoskoro vydá album (Zdroj: Instagram.com/dalybhahacrew)

#Nedávno sme tu mali článok o najočakávanejších rapových albumoch druhej polovice tohto roka z prostredia svetového rapu. Avšak pokiaľ sa zameriame na to, aké rapové albumy by sa tento rok ešte mali urodiť v rámci našej domácej rapovej scény, fanúšikovia košickej Haha Crew už netrpezlivo čakajú na nový projekt od Dalyba. To už vyzerá na spadnutie, čo o tom zatiaľ všetko vieme? Čítaj ďalej!

Roky čakania

Dalyb nedávno oslávil svoju 30-tku, pričom na sociálnych sieťach postupne začína zdieľať to, že pomaly prichádza to, na čo čakáme. Už totiž prešlo dlhých 5 rokov od jeho debutového sólového albumu Teen(r)age, ktorý vyšiel ešte v 2019. Tento projekt predstavoval pomerne výrazný míľnik v jeho kariére, keďže nám naplno ukázal jeho schopnosti nielen produkovať hudbu, ale takisto aj plnohodnotne rapovať. 

Producentom väčšiny skladieb na albume bol sám Dalyb, čo tomuto projektu dodalo konzistentný zvuk a aj osobitú atmosféru. Dalybova produkcia sa vyznačuje moderným zvukom, využitím ťažkých basových liniek a elektronických prvkov, čo bolo v súlade s vtedy aktuálnymi trendmi v trapovej a hip-hopovej hudbe. Dalyb tiež využíva autotune a ďalšie vokálne efekty, ktoré pridávajú jeho hlasu charakteristický zvuk. No ale už dosť bolo spomínania, prejdime k aktuálnym záležitostiam!

Dvojica nových singlov

Keďže si Dalyb veľmi dobre uvedomuje, na čo presne jeho fans čakajú, poslal nám v poslednej dobe rovno dvojicu nových singlov! Jeden z nich, konkrétne skladbu „Gerard“ v spoločnosti WEN-a sme dostali aj v sprievode vymakaného videoklipu, ktorý si môžeš pozrieť nižšie!

Ďalšou zo skladieb je vec s názvom „Joey Drippiani“, čo je samozrejme referencia na populárny seriál Priatelia a konkrétne obľúbenú postavu Joey Tribbiani. Tú si vieš vypočuť napríklad na Spotify! Páči sa ti viac tento track alebo spolupráca s WENom? Pokojne nám daj vedieť do komentárov!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Toto je banger ako má byť: Yelawolf sa vrátil na scénu s výbornou novinkou

Naše očakávania

Aj napriek tomu, že si na tento album musíme kúsok počkať, tak určite si myslíme, že keď to Dalyb konečne dá von, určite to bude stáť za to. Aj napriek svojej slabšej aktivite za posledné roky je Dalyb stále jedným z najvplyvnejších a najinovatívnejších producentov a raperov na slovenskej scéne. Jeho práca s HAHA Crew a takisto aj jeho sólové počiny významne prispeli k formovaniu novej vlny moderného slovenského rapu. S jeho talentom a schopnosťou neustále sa posúvať v rámci nových má pred sebou určite ešte veľa dobrej muziky, ktorej sa samozrejme nevieme dočkať! 

Akonáhle teda budeme o Dalybovom chystanom sólovom albume vedieť, niečo viac, dáme ti samozrejme vedieť hneď medzi prvými!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame