Dal by si si na tvár slimačí sliz alebo pupočník? Vyskúšala som kórejskú kozmetiku a tá zmenila môj názor na krásu

Foto: Jamie Street/Unsplash.com

#Koľkokrát si sa zamyslel nad kráskou Kórejčaniek? Ja aspoň milionkrát. Ich dokonalá, hladká a bledučká pleť je naozaj fascinujúca. A pre tých, ktorí sú ešte aj fanúšikmi K-života, je ich spôsobom starostlivosti sa o tvár ešte zaujímavejší. Mne sa veľmi páči, a preto som dala K-Beauty produktom zelenú a stala sa doslova kórejskou Slovenkou.

https://www.instagram.com/p/B1j8OSuFNZY/?utm_source=ig_web_options_share_sheet

Slimačí sliz zatočí s akné

Počkať! Slimačí sliz? Na tvár? To je naozaj niečo, čo chce odvahu. Ja som ju nabrala a teraz nemôžem prestať. Predáva sa v podobe masky na tvár. Vďaka slizu sa regenerujú bunky, zužujú póry a miznú aj akékoľvek začervenania. Tým pleť naberá dostatok živín, je naozaj hydratovaná a vyzerá sviežejšie. Najlepšie na tom je, že už viac nepotrebujem žiadny mejkap na škaredé pupáčiky. A vieš prečo? Lebo ich nemám.

Najlepší septembrový indie zážitok? Nenechaj si ujsť koncert kapely Carnival Youth v bratislavskej Novej Cvernovke, 20. septembra. Lístky kupuj cez Predpredaj.sk.

Ázijský pupočník nie je fuj

Prvé slovo, ktoré ti pri tomto napadne, je zrejme obrovské FUJ. Nehovoriac o tom dávať si ho na tvár. No naša pleť v tom má jasno – okamžité posilnenie. S pupočníkom sa môžeš stretnúť v rôznych produktoch a podobách, ja som dala šancu konkrétne krému. A som maximálne spokojná. Moja pokožka je jemná a pružnejšia. Vždy keď sa vidím v zrkadle, tak si len zatlieskam, pretože pleť vyzerá naozaj úžasne.

Magický masážny kamienok

Ach tá gua sha… Nikdy som neverila, že obyčajný kamienok dokáže také zázraky. Naozaj, bez plastiky a toto? Nech už išlo o slimačí sliz alebo ázijský pupočník, všetko som si na pokožku aplikovala pomocou masážnych pohybov práve týmto kamienkom. Ako na to, som sa, mimochodom, naučila z jednej knihy, ktorú som našla doma pohodenú v poličke. Paradoxom je, že som o nej vždy mala pokrivenú mienku a vravela som si: „Och, čo je toto za knihu.“ A pozrite, ona mi je nápomocná! Práve masážne pohyby sú obrovským plusom pre každú z nás. Čudovala by si sa, ale správne pohyby pomáhajú znížiť asymetrickosť tváre a to hlavné, známky starnutia. Pretože rovnako ako svaly na tele, aj tie na tvári je potrebné precvičovať.

Bolo pre mňa veľmi zaujímavé starať sa o seba ako pravá Kórejčanka. Po vlastných skúsenostiach už nemám žiadne pochybnosti o tom, prečo sú produkty K-Beauty v kozmetickom priemysle taký boom. Ja s používaním pokračujem dodnes. Vyskúšas ich aj ty?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame