Crazy komédia Cuky Luky, Únos aj ocenená Piata loď: Pozrite si trailery 3 nových slovenských filmom, ktoré budú stáť za to

Youtube

#Slovenský film čaká zaujímavý rok. Po tom, čo sa v čase prelomu tisícročí u nás takmer nenakrúcalo, začali v našej krajine celovečerné filmy pomaly pribúdať. Len v najbližších mesiacoch uvidíme na plátne kín minimálne tri nové filmy, ktoré si určite nájdu svojich divákov. Potvrdzuje to fakt, že trailer k Cuky Luky Film sa si žije virálnym životom, že film Piata loď získal cenu na prestížnom európskom festivale Berlinale a že Únos rozvíri hladinu v doteraz nevyriešenej kauze zavlečenia prezidentovho syna do cudziny.

Cuky Luky Film

Premiéra: 20.4.2017

Známa dvojica z televízie sa dočkala svojho filmu. Nakrútili ho režisér Karel Janák, zodpovedný za Snowboarďákov či Rafťákov. Cuky Luky Film rozpráva o priateľstve Cuky (Petry Polnišovej), ktorá je video blogerkou a Luky (Zuzana Šebová), ktorá je celebritou na výslní. Ako hovorí oficiálny materiál k filmu, Luky chýba jediné – láska: „Aby Luky získala muža svojich snov, musí z obyčajnej ženy z ľudu vytvoriť Miss. Čo sa však stane, ak tou obyčajnou ženou bude práve expertka na trapasy, Cuky?“ Mimoriadne sa vydaril trailer, v ktorom si tvorcovia vystrelili z typických zahraničných ukážok filmov. Dano Dangl ho preto nahovoril po anglicky.

Piata loď

Premiéra: 16.3.2017

Film Piata loď, ktorý nakrútila režisérka Iveta Grófová podľa knižnej predlohy Moniky Kompaníkovej, mal premiéru na prestížnom filmovom festivale Berlinale. Tam získal Krištáľového medveďa za najlepší film pre mládež, kde detskú porotu oslovili herecké výkony mladých hercov – Vanessy Szamuhelovej a Matúša Bačišina. Film Piata loď rozráva príbeh netradičnej detskej rodiny inšpirovaných skutočnou udalosťou.

 

Únos

Premiéra: 2.3.2017

Už začiatkom marca sa dostane do kín film, ktorý je inšpirovaný únosom syna prezidenta Michala Kováča z roku 1995. Ide o jednu z najväčších slovenských káuz posledných desaťročí a aj po rokoch nie je celkom uzavretá. Film Únos bude mať premiéru 2. marca. O scenár a réžiu sa postarala Mariana Čengel Solčanská. Čo sa týka hereckého obsadenia, uvidíme v ňom Dana Heribana ako mafiána, Maroša Kramára ako predsedu vlády, Jána Grešša ako prezidenta alebo Rebeku Polákovú ako novinárku.

 

Odporúčame