Citáty či otrepané frázy: Toto je 7 najčastejších tetovaní, ktoré si dávame zvečniť po rozchode

Photo by Romina Farias on Unsplash

#Zlomené srdce sakramentsky bolí. Niekoho zlomí rozchod tak, že si dá túto bolestivú udalosť vytetovať na telo. K akým porozchodovým „kerkam“ sa najviac utiekame? Svetoví tatéri prezradili, aké tetovania si dávame po rozchode najčastejšie. Niektoré z nich sú skutočné klišé.

Na druhej strane podľa tatérov môže byť tetovanie po ukončení vzťahu akýmsi druhom katarzie. Obraz na tele ti môže pripomenúť, že skutočne nastal koniec. A ten vždy v sebe nesie prísľub začiatku.

1# Prekrytie mena expartnera či expartnerky

Zvečniť si na ramene meno životnej lásky? Každý tatér ti povie, že to je hlúposť. Aj keď si dnes myslíš, že Zdena či Irena je žena tvojho života, môže sa to s vysokou pravdepodobnosťou zmeniť. Odstránenie tetovania po rozchode je bolestivé a nákladné. Neostáva ti teda nič iné, než vybrať si motív, ktorý prekryje tvoju osudovú chybu. Časté sú motívy ruží či abstraktné vzory, ktoré môžu zakryť predchádzajúce tetovanie.

#2 Citát

https://www.instagram.com/p/BcGBQpPASPK/

K citátu sa uchyľujú mnohí láskou sklamaní. Môžu si vybrať z viacerých citátov, ktoré vypovedajú o zlomenom srdci. Fantázii sa medze nekladú. Citáty typu: Nesmúť za láskou, keď láska nesmúti za tebou,“ patrí ešte medzi tie znesiteľnejšie.

#3 Vtáky či iné okrídlené bytosti

Dať si po rozchode vytetovať na rameno nejakého okrídleného tvora? Ak sa ti to zdá ako dobrá idea, vedz, že nie si ani prvý, ani posledný, komu to zišlo na um. Medzi porozchodové tetovacie klišé patria vtáci, ktoré letia smerom do nebies. Ich symbolom je voľnosť. A o to tu v podstate ide.

#4 Sloboda

Slovíčko sloboda či jeho anglický (mierne otrepaný) ekvivalent – freedom. Toto slovo je taktiež dosť často po rozchodoch skloňované v tetovacích štúdiách. Mnohí so zlomeným srdcom si ho dávajú vytetovať na telo, aby si pripomenuli, že už nikdy viac…

#5 Zlomené srdce

Motív zlomeného či krvácajúceho srdca do celého sveta priam kričí, že si si prešiel škaredým rozchodom. Ešte predtým, než nacválaš do tetovacieho štúdia, mysli na to, že rozchod je len proces. Bolí, človek pri ňom trpí ako zviera, ale raz to pominie. Ale to (otrasné) tetovanie budeš mať na sebe do konca života. Naozaj to chceš?

#6 Niečo skutočne veľké a šialené

https://www.instagram.com/p/BqpscQZg7Et/

Každý z nás rozchod spracováva po svojom. Niektorí odvážlivci sa rozhodnú pre zmenu, ktorá navždy ovplyvní ich život. Nestačí im jemné, symbolické tetovanie. V návale žiaľu si dajú potetovať celý chrbát či rameno.

#7 Čistá symbolika

Našťastie existujú aj prípady, pri ktorých tetovanie nemusí byť prvoplánové. Ľudia sa rozhodnú pre motív, ktorý len im bude pripomínať rozchod. Obyčajná bodka, jedno slovo, vlk či východ slnka, ako začiatok niečoho nového. Motív je čisto symbolický, dôležitý pre samotného nositeľa tetovania. A ostatných to nemusí vôbec zaujímať.

Zdroj: bustle.com
Odporúčame