Chystáte sa na hudobný festival? Keď si vezmete so sebou tieto veci, nič vás neprekvapí

Pixabay.com

#Začína sa letná festivalová sezóna, o chvíľku tu máme Topfest, potom Pohodu, neskôr Grape. Aj keď každý z festivalov môže byť trochu iný, majú vždy niečo spoločné. Sú to veci, ktoré je dobré mať vždy so sebou. Pripravili sme pre vás krátky zoznam toho, čo by ste si deň pred festivalom mali pripraviť a potom vás už nič neprekvapí.

Pripravte sa na hurikán i saunu

Letá vedia byť nevypočítateľné a predpovede počasia nespoľahlivé. Keď sa balíte na festival, nezabúdajte na to, že je najlepšie byť pripravený na všetky alternatívy. Špeciálne, ak víkend strávite pod stanom. Okrem kráťasov či krátkych sukní si teda nezabudnite dlhé nohavice, sveter alebo mikinu a najmä nepremokavé vrstvy. A určite si so sebou vezmite pokrývku hlavy.

Ako na rybačku

Ak ste niekedy boli na hudobnom festivale v Anglicku, kde neustále prší, videli ste pravdepodobne najviac gumákov na jednom mieste vo vašom živote. Vedia, čo robia. Gumáky sa vám môžu zísť špeciálne na festoch, ktoré sú postavené niekde v strede lúky. Okrem toho nezabúdajte na pršiplášte alebo nepremokavú bundu. Ak ich nebudete potrebovať, buďte radi. Do rezervy sú však nevyhnutné.

Voda, voda, voda

Nezabúdajte piť čistú vodu. Ideálne, ak si nájdete v areáli jej zdroj a budete fľašku dopĺňať každú chvíľu. Voda je na festivale nevyhnutná nielen na porazenie prípadnej opice z predchádzajúcej noci, či ako brzda pri ťažkom večeri, ale tiež pomáha zabrániť úpalu.

Aj hygiena na festival patrí

Pre niektorých ľudí to neprichádza do úvahy, iným zase padne ranná sprcha vhod. Preto nezabudnite základné hygienické potreby, uterák a doplniť ho môžete aj plavkami. Možno bude pri festivale kúpalisko alebo bazén? Ideálne ochladenie počas horúceho víkendu.

Berte len nevyhnutné veci

Koľko sa ročne na takej Pohode stratí peňaženiek, mobilov, platobných kariet? Skúste sa zamyslieť, čo všetko naozaj na festivale potrebujete. A svoju výbavu doplňte o tašku či peňaženku, ktorá sa vám tak ľahko nestratí, ak sa náhodou necháte uniesť. Ideálne pripevnenú niekde okolo pása.

Pred odchodom skontrolujte stan

Ak doma vyhrabete niekoľko rokov nepoužívaný stan, o ktorom ste presvedčený, že musí byť v poriadku, premyslite si to. Možno bude lepšie ho doma skúsiť otvoriť, pozrieť či má dosť kolíkov alebo nechýbajú nejaké tyčky. Ak áno, ešte stále máte čas zbehnúť do obchodu kúpiť nový. Na festivale už môže byť neskoro.

Veci, ktoré sa môžu zísť:

  • powerbank (myslite na to, že smartphone vydrží nabitý jeden deň)
  • krém na opaľovanie
  • strieborná gafa páska (opravíte ňou všetko…)
  • prezervatívy
  • otvárak na pivo, vývrtka, vreckový nožík (ak je povolený)
  • štuple do uší (či už pre lepší spánok, alebo na hlasných scénach)
  • lieky proti bolesti hlavy a žalúdočným problémom
  • kopec igelitových vreciek (v prípade dažďa veci ostanú suché)
  • zámky (na stan, ak si v ňom nechávate hodnotnejšie veci)
  • malá baterka či čelovka
Odporúčame