Chránim svoj tím jak N’Golo Kanté. Pridenyyyho banger hovorí viac ako sa zdá (Reminder)

Sme späť s našou rubrikou REMINDER, v ktorej sa venujeme skladbám, ktoré buď poznačil zub času, a teda sú už o niečo staršie a taktiež trackom, ktoré by si zaslúžili viac pozornosti ako sa im dostalo v čase, keď uzreli svetlo sveta. Dnes bude reč o rapperovi Pridenyyym a jeho skladbe Kanté. Nebudeme si klamať, je veľká šanca, že značné percento rapových priaznivcov ani nevie, kto je Kanté, a prečo chráni svoj tím. Ak si myslíte, že je to nejaký stokilogramový a dvojmetrový kulturista, pravdepodobne budete zľahka prekvapení. 

Skladba bola publikovaná na video platforme YouTube piateho januára 2019 a dnes, v marci 2021, keď vznikajú tieto riadky, má skladbe KANTE od Pridenyyho približne 687 tisíc pozretí. Je to veľa? Je to málo? Je to akurát? Necháme to na vás. Samozrejme, Pridenyyy nemá okolo seba takú popularitu, základňu fanúšikov a hype ako Ego, Rytmus, Separ, Dame, Kali, Majk Spirit či ďalší, ale ľudia ho v našich končinách poznajú. A keď sa na to pozrieme z pohľadu faktov, tak keď sa povie Pridenyyy, viacerým z vás sa zjaví práve skladba Kante. Otázkou na mieste je, či viete, kto je Kanté a prečo je o ňom vlastne zložený song.

„Kanté, Kanté, Kanté, Kanté, Kanté, Kanté. Chránim svoj tím jak N’Golo Kanté.“ Poďme na to v krátkosti, N’Golo Kanté je francúzsky futbalista, ktorý v roku 2016 vyhral anglický titul s Leicestrom City, v roku 2017 anglický titul s Chelsea a v roku 2018 sa stal majstrom sveta s Francúzskom. Je to nízky stredopoliar, ktorý sa vyhýba škandálom a ľudia ho majú radi naprieč celým futbalovým svetom, pretože z neho ide veľmi dobrá a pozitívna energia a na väčšine fotografií, kde sa objaví, je usmiaty.

Okrem toho, je to na svojom poste jedným z najlepších futbalistov na svete, aktuálne pôsobí v londýnskej Chelsea. Prečo by ale o ňom Pridenyyy tvoril skladbu? Pretože Kanté je mood. Lepšie sa to vyjadriť nedá. Keď jeho spoluhráči urobia na ihrisku chybu, on ich zastúpi, obehá veľké množstvo priestoru a žiadny súboj preňho nie je stratený. Skrátka, dá sa naňho spoľahnúť a to ľudia na ňom nesmierne cenia. Preto aj v tejto skladbe, chráni svoj tím.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Separ rozširuje ponuku. Má svoje vlastné čipsy!

Keď už sme na futbalovej nôte, v tracku počuť aj meno Emerick Aubameyang. Pierre-Emerick Aubameyang je kapitánom londýnskeho klubu Arsenal, tento rodák z Gabonu patrí medzi najrýchlejších hráčov sveta. A na záver futbalového okienka, Arsenal a štvrté miesto sa spomína preto, že tento klub niekoľko rokov za sebou končil v anglickej lige na štvrtej priečke.

Samozrejme, túto skladbu nedávame do pozornosti kvôli samotnému futbalu, ale ak ste ju už počuli naživo, potvrdíte, že vytvára poriadny hype. Je to jednoducho zapamätateľné a po niekoľkých sekundách sa pristihnete ako kričíte Kanté, Kanté, Kanté, Kanté, Kanté, Kanté. A veríme, že sme prispeli k tomu, že vám dá text tohto songu väčší zmysel, že to nie sú iba náhodne poprepletané slová, ktoré nemajú nejaký celkový význam.

Teraz môžete posúdiť sami, či si tento track zaslúži viac pozornosti ako sa  mu dostalo alebo nie.

Foto: N’Golo Kanté, IG profil Chelsea FC + Pridenyyy, profil IG Pridenyyy

Odporúčame