Chceš sa poriadne najesť, ale rád by si vyskúšal niečo nové? Toto sú tie najlepšie street food stánky u nás aj v okolí!

Photo by Paula Vermeulen on Unsplash

#V uliciach mesta môžeš čoraz viac vidieť pojazdné stánky s jedlom, známe aj ako food trucky. Tento trend je za posledné roky veľmi obľúbený, a to najmä u milovníkov dobrého jedla a tých, ktorí majú chuť si aspoň na chvíľu oddýchnuť od stoličiek a zažiť gurmánsky zážitok pod holým nebom.

My sme sa rozhodli navštíviť neďalekú Viedeň, kde tieto parádne vozy nájdeš skoro na každom rohu. Okrem plných žalúdkov sme si odniesli skvelý zážitok, pretože automobilová kuchyňa je tam naozaj rôznorodá. Čo stojí za to ochutnať?

Wrap do ruky

Ako prvé sme navštívili voz Wrapstars. Prečo? Predtým, ako sme vošli do nádhernej Viedne, spravili sme si menší prieskum a práve tento pojazdný stánok mal až 4,9 hviezd z 5. To sme jednoducho museli vyskúšať! Objednali sme si klasický wrap s kuracím mäsom. Krátke zhrnutie: vynikajúce. Pomer surovín bol správne nakombinovaný. Rolka bola parádne šťavnatá a akurát ochutená. Zelenina čerstvá a chrumkavá, omáčka lahodná. Po prvom zahryznutí sa veľmi ľahko dostaneš do stavu, že by si si tento wrap najradšej vzal a miloval ho dokonca života. Príliš veľká hyperbola? Ochutnaj a pochopíš.

Naše hodnotenie: #####

Ukričané palacinky

Potom nasledovalo La Creperie mobile Foodtruck & Catering. Všade po Internete nájdeš recenzie, nie ani tak o jedle, ako o šéfovi. Citujeme: „Hrozný šéf kričí na svojich zamestnancov – dokonca aj pred zákazníkmi. :-(“ Aj takto zneli komentáre. To nás ale neodradilo. Nanešťastie, nič zvláštne sa počas našej návštevy neudialo. Vráťme sa však späť k jedlu. Mohol by si tu stáš aj do rána, no stále by si si nebol istý, čo si dať. Ponúkajú naozaj široké spektrum pochúťok. Nakoniec sme sa však rozhodli pre palacinky s mäsom a hubami. Samotná palacinka bola jemne chrumkavá a veľmi chutná. Plnka v nej dobre držala a mäsko bolo šťavnaté. Celkovo sme boli spokojní. No pravdupovediac, prvý stánok nás však oslovil o trošku viac.

Naše hodnotenie: ####

Aj u nás je z čoho vyberať

Nie je to však len o Rakúsku. Povestné food trucky nájdeš aj vo svojej domovine. V Bratislave sa pred Starou tržnicou každý mesiac koná Street Food Park. Tešiť sa vždy môžeš na záplavu dobrého pouličného jedla, tak to rozhodne nevynechaj!

A kde pouličné jedlo v hlavnom meste hľadať mimo festival? Napríklad v populárnom Orbis Street Food na Laurinskej si pochutíš na pravých belgických hranolčekoch, mexickom burrite alebo dokonca thajskej polievke. Foodstock, ktorý nájdeš na Klobučníckej zas ponúka falafel, tradičné arabské a židovské pokrmy, alebo si pokojne môžeš dať aj populárne japonské gyoza taštičky.

Stánok so skvelými hot-dogami NYC Corner nájdeš na Špitálskej ulici, kúsok od Kamenného námestia. Azda najobľúbenejší slovenský pojazdný truck však nájdeš v Prešove. Folks Food Truck si získal mnohých a bol aj na festivale Pohoda.

Odporúčame