Chceš mať plnú peňaženku bez veľkého úsilia? Máme pre teba 7 tipov, vďaka ktorým minieš menej

Foto: Freepik.com

#Pomaly prichádzajú Vianoce a Silvester a tvoja peňaženka nie je v najlepšej kondícii? Nevadí! My ti dnes poskytneme viaceré tipy, ktoré môžeš dlhodobo používať a uvidíš, že na tom s financiami budeš stále lepšie a lepšie. Mnohé z nich sa ti zrejme na prvý pohľad budú zdať ako ťažko dosiahnuteľné, no nenechaj sa odradiť. Uvidíš, že ak aspoň niektorý z nich vyskúšaš, o chvíľu bude pre teba samozrejmosťou.

#1 Vytvor si 30-dňové pravidlo

Každý z nás si v obchode občas kúpi produkt, ktorý absolútne nepotrebuje. 30-dňové pravidlo pozostáva z toho, že vždy keď sa takáto situácia zopakuje, daný produkt si nekúpiš, ale počkáš 30 dní. Táto doba je dosť dlhá na to, aby si zistil, či vec naozaj potrebuješ, alebo ide len o rozmar.

#2 Do obchodu si napíš zoznam

Ísť nakupovať iba vtedy, keď máš zoznam potrebných vecí a držíš sa ho. je veľmi jednoduchou cestou, ako ušetriť nejaké to euro. Pretože ak nakupuješ bez neho, veľmi často sa ti stane, že vykonáš neplánované nákupy a tie samozrejme niečo stoja.

#3 Kamošov pozvi k sebe domov

Niekedy je lepšie stráviť čas s kamarátmi doma, pri dobrom filme alebo hraní hier. Večer strávený v meste sa vie totiž veľmi rýchlo zvrhnúť a ty minieš oveľa viac, ako by si tipoval. Dobre vieš, ako to býva.

#4 Nezahadzuj zničené oblečenie

To, že máš na nohaviciach či tričku dieru, alebo ti niekde chýba gombík, nie je dôvodom na jeho vyhodenie, a následne na nákup nových kusov. Dá sa totiž veľmi ľahko opraviť. Určite sa v tvojom okolí nachádza niekto, kto ti vie dieru zašiť alebo ťa to naučiť. Čo tak poprosiť starú mamu alebo maminu? Budú zrejme aj rady, že spolu strávite spoločný čas.

#5 Začni jazdiť MHD

Ak si zvyknutý jazdiť do práce či do školy autom, naša rada sa ti teraz zrejme zdá ako koniec sveta. Ale nie je! Uber trošku zo svojej pohodlnosti a peniaze za benzín si radšej odlož. Ceny za jazdu mestskou hromadnou dopravou bývajú veľmi výhodné a po čase si určite zvykneš. Nakoniec ti takéto cestovanie nebude robiť najmenší problém.

#6 Prestaň piť a fajčiť (alebo to aspoň obmedz)

Dve veci, ktoré sú veľmi škodlivé a navyše vôbec netešia tvoju peňaženku. Skúsil si niekedy zrátať, koľko ťa táto zábavka mesačne stojí. Ak si dokážeš odoprieť pitie alkoholu, fajčenie cigariet, alebo aspoň jedno z toho, spravíš veľmi dobre nielen pre svoje telo, ale aj

#7 Začni športovať vonku

Skús na nejakú dobu obmedziť náklady na posilňovňu a vybehni von! Môžeš si zabehať v prírode či stráviť čas cvičením na workoutovom ihrisku. Obe aktivity sú zadarmo a vychutnáš si aj pobyt na čerstvom vzduchu.

Odporúčame