Charizmatická Nasťa Kuzminova ukončila kariéru: Pripomeň si jej úžasné víťazstvo z marca

Zdroj foto: Wikimedia commons/ Wikijunkie

#Rodáčka zo sibírskeho Ťumenu, usmiata a pozitívna športovkyňa Anastasia Kuzminová oznámila koniec svojej športovej kariéry. Napriek tomu, že nie je rodenou Slovenkou, charizmatickú biatlonistku Slováci milovali a s hrdosťou sme všetci sledovali preteky, v ktorých štartovala. Anastastia neraz dokázala Slovensko postaviť na nohy a prinútiť ho šalieť z biatlonu. Napriek tomu, že naposledy sa lúčila len s individuálnou kariérou, dnes prišlo vyhlásenie, že s biatlonom končí úplne.

Nasťa priniesla zo zimných olympijských hier dokopy 6 medailí, 3 zlaté a 3 strieborné. To z Kuzminovej robí najúspešnejšiu slovenskú olympijskú reprezentantku. Napriek tomu, že nikdy nezískala v biatlone Veľký krištáľový glóbus, trikrát získala malý glóbus za šprint a za stíhacie preteky.

Nasťa Kuzminová sa však chce viac venovať rodine a vidí aj to, že pretekové tempo už nie je to, čo by zvládala. Avšak, Anastastia sa od športu nevzdiali a svoju budúcnosť vidí v budovaní športu na Slovensku. Deti by chcela motivovať k tomu, aby sa hýbali. Pri svojom vyhlásení sa Nasťa neubránila slzám a dokonca poďakovala za možnosť reprezentovať Slovensko.

A ktorá je tvoja obľúbená spomienka na výkony Anastasie Kuzminovej?

Zdroj: sportky.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *