Zmaturuj rýchlo a jednoducho: Tento podcast ťa naučí všetko, čo potrebuješ vedieť a už za pár minút

Študentka sa učí so slúchadlami na ušiach.

Maturitný podcast Schooltag pomôže hravo zvládnuť skúšku dospelosti aj tebe (Zdroj: Getty Images)

#Maturity sa rýchlo blížia. Ani sa nenazdáš a už sedíš pred komisiou aj s vybratou otázkou. Úplne rozumieme tomu, že ústna maturita dokáže zamávať aj tým najviac sebavedomým študentom, veď sme si tým sami prešli. Ak sa nechceš hodiny drviť nad knihami, vyskúšaj podcast, ktorý minuloroční maturanti milujú.

Schooltag pomáha tisícom maturantov

Schooltag je projekt našej redakcie Hashtag, ktorý ti pomôže zmaturovať. Vďaka nemu sa lepšie a oveľa efektívnejšie pripravíš na prvú veľkú skúšku svojho života. Maturanti sa u nás učia formou podcastov, teda 10-minútových videí, v ktorých vždy zhrnieme to najpodstatnejšie z maturitných otázok.

Štatistiky portálu Statista hovoria, že až traja zo štyroch ľudí, ktorí počúvajú podcasty, uviedli ako dôvod „učenie“. Schooltag je veľmi návyková forma výuky. Snažíme sa predstaviť teóriu na príkladoch z praxe, ktoré poznáš a ľahšie si ich zapamätáš. Samozrejme, občas sa nájde látka, ktorú sa treba jednoducho naučiť.

Počas posledných rokov sme zaujali približne 25 % všetkých maturantov, čo je každý štvrtý študent pripravujúci sa na skúšku. Pred maturitným obdobím sme dokonca pravidelne končili na prvom mieste v rebríčku populárnych podcastov na Slovensku. Dopočúvanosť jednotlivých dielov je takmer 80 %.

Na našich podcastoch sme starostlivo pracovali dlhé miesiace, aby sme ti priniesli overené informácie, ktoré sa ti na maturitnej skúške zídu. Zahoď preto všetky výcucy, ktorým ani sám neveríš, a presedlaj na lepšiu alternatívu.

Nájdeš tu slovenčinu, angličtinu a kopu ďalších informácií

Už pri štarte Schooltagu sme sa zamerali najmä na slovenský jazyk. Tento predmet je povinný na každej strednej škole a nevyhneš sa mu ani ty. Nakoľko mladí ľudia málo čítajú, ani profesori neočakávajú, že budeš čítať každé jedno dielo z povinnej literatúry. My sme ich spracovali všetky a za desať minút nášho zábavného výkladu ho budeš vedieť bez problémov prerozprávať.

Jedno z najznámejších a najčastejšie sa opakujúcich mien v literatúre je Ľudovít Štúr. Preto sa ani nečudujeme, že práve táto epizóda je jednou z najhľadanejších a najpočúvanejších. Napokon ide o samostatnú maturitnú otázku, pri ktorej študenti trávia niekoľko hodín učením.

V tomto roku sme sa však rozhodli pridať do Schooltagu anglický jazyk, keďže aj ten sa stáva veľmi populárnym na maturitných skúškach. Pomôže ti s každým jedným okruhom – vďaka jednotlivým epizódam si budeš vedieť lepšie spracovať poznámky, dozvieš sa, čo všetko od teba profesori vyžadujú a akú slovnú zásobu musíš ovládať.

A tým ani zďaleka nekončíme. Rozšírili sme sa taktiež aj o občiansku náuku, ktorá má takmer 60 epizód. V nej rozoberáme zaujímavé témy ako základy ekonomiky, ústavu, psychológiu či filozofiu. Nakoľko nám začínajú narastať aj čísla poslucháčov starších ako 20 rokov, usudzujeme, že Schooltagom pomáhame aj vysokoškolákom pripraviť sa na semestrálne skúšky či dokonca štátnice.

Uč sa aj ty pomocou podcastov

Schooltag si maturanti mimoriadne pochvaľujú. Od viac ako stovky hodnotiacich sme dosiahli skóre 4.9 z 5 a recenzie hovoria aj toto: „Človek venčí psa a nestráca čas čítaním otázok. Ďakujem veľmi pekne, paráda.“ Podcastom sa učíš nielen doma, ale aj cestou do školy, počas zaspávania či dokonca na prechádzke.

Pochvaľujú si ho aj ľudia, ktorí už maturitu zvládli: „Maturitu už mám dávno za sebou, napriek tomu som si to vypočula a oprášila informácie. Parádne a odľahčene spracované, palec hore.“ V oblasti maturitných podcastov sme jednoducho jednotkou na trhu.

Medzi najväčšie výhody podcastu Schooltag patria jeho stručnosť, rýchlosť a všeobecný prehľad informácií. Navyše ho vždy nosíš so sebou v smartfóne. Neťahaj preto všade ťažké učebnice a prejdi na efektívnejší spôsob učenia.

Náš podcast si môžeš vypočuť v rôznych službách – na Spotify, Apple Podcast, Podmaze, Soundtieri alebo dokonca na YouTube. Navyše ti dáme do pozornosti aj náš web Schooltag.sk, ktorý ti okrem náučných článkov ponúka aj rôzne kvízy, tipy a rady, ako sa lepšie učiť, čo nepodceniť a čo všetko potrebuješ o ústnej maturite vedieť.


Zdroj: hashtag.sk, www.oberlo.com
Odporúčame