Bývanie u rodičov i povolenie ísť na diskotéku: Ktoré veci sú v poriadku, keď máte 15, no o desať rokov už nie?

Photo by Clem Onojeghuo on Unsplash

#Na desaťročí skutočne záleží. V pätnástich nám určité veci pripadali úplne normálne, no ak sa ich nevieme vzdať aj o desať rokov neskôr, môže to byť prinajmenšom absurdné. Prečítajte si tie najvtipnejšie hlášky ľudí, ktorí vedia, čo je už „cez.“ Príjemnú zábavu!

„Nemôžem ísť na diskotéku. Mama mi to nedovolí!“

Photo by Brooke Cagle on Unsplash

Keď sa to opýtate v 15-tich, je to znak toho, že vás rodičia dobre vychovali a viete, čo sa patrí. Ak však aj o desať rokov neskôr žijete v „mamahoteli,“ pričom slepo počúvate rodičovské zákazy a príkazy, svedčí to o tom, že ste vôbec nedospeli. Je najvyšší čas začať sa rozhodovať sám za seba. Čím skôr, tým lepšie!

„Milujem Janku z 8.C!“

Pre pätnásťročných je to vážna vec. Na obzore je prvá láska (alebo aspoň jedna z prvých). No ak máte 25 a máte v hľadáčiku žiačky na základnej, asi to nebude celkom v poriadku. V prvom rade vyvoláte podozrenie u jej rodičov, ktorí vám asi nepožehnajú na spoločnej ceste životom. Skúste si položiť otázku, či by sa vám chcelo ešte raz počúvať o záverečnom večierku, lyžiarskom zájazde či stužkovej. Mimochodom, nebudete žiarliť na jej spolužiakov?

„Ešte stále neviem, čo budem robiť!“

Photo by ian dooley on Unsplash

V pätnástich je to normálne. Všetci sa určitý čas hľadáme. Avšak v dvadsaťpätke by sme mali aspoň približne vedieť, kde je „sever.“ Ak však v tom čase ležíte na gauči, pričom by ste mohli dostať magisterský titul z prepínania programov, je to znak maximálnej nezodpovednosti. Je najvyšší čas rozhýbať sa, a začať si hľadať aspoň brigádu!

„Mama ma odstavila pred trinástimi rokmi!“

Dlhodobé dojčenie je opäť v kurze. Ak vás mama odstavila ako dvojročných, je to v poriadku. O desať rokov neskôr by to bola absurdná predstava. I keď, výnimky sa dejú. Traduje sa, že Jánošík bol dojčený do štrnástich. O pravdivosti tohto výroku však musíme naozaj pochybovať.

„Od Ježiška som chcel hraciu konzolu, nie ponožky!“

pixabay.com

Nájsť si pod stromčekom ponožky v 15 rokoch? Len jedna z vecí, nad ktorou pohrdneme nosom, bez toho, aby sme jej venovali nejakú pozornosť. Dostať však od mamičky o desať rokov neskôr dobrých pár párov? Na nezaplatenie, špeciálne, ak sa už pomaly predierame cez život na privátoch, podnájmoch či internátoch a každá korunka ušetrená je nám dobrá.

„Mami, pôjdeš so mnou k zubárovi?“

Strach dokáže pohnúť aj tým najsilnejším superhrdinom. Ak v pätnástich potrebujete psychickú podporu od matky, je to v poriadku. V dvadsaťpäťke by ste to však mali zvládnuť sám. Aj to je znak dospelosti!

Napadli vás porovnania, ktoré zachádzajú do absurdít? Tak sem s nimi!

7 šialených zamestnaní budúcnosti: Dnes znejú divne, o pár rokov budú možno vašim povolaním

Zdroj: askreddit.com
Odporúčame