Byt či nebyt? Toto musíte vedieť o spoločnom bývaní skôr, než sa nasťahujete s polovičkou

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

#Stará múdrosť hovorí o tom, že je ľahké byť dobrou a krásnou, keď sa stretávate s frajerom len na občasnej kávičke. Pred plánovaným rande strávite niekoľko hodín v kúpeľni, pretože chcete byť preňho tá naj. Spoločné bývanie môže byť skvelý nápad. Buď vám pri ňom v momente spadnú z oči ružové okuliare, alebo zistíte, že s terajším partnerom chcete prežiť zvyšnú čas života.

Ak už vyťahujete kufor spod postele, je tu zopár vecí, ktoré by vám mali byť zrejmé o spoločnom bývaní. Inak sa môžete nepekne popáliť.

#1 Je to nemalý finančný záväzok

Photo by Thought Catalog on Unsplash

V prvom rade spoločné bývanie sa nerovná bezplatnej verzii mama hotelu, v ktorom sa o všetko starali rodičia. Ak si nájdete čo i len izbietku na spoločnom priváte, treba počítať s tým, že vás to bude niečo stáť. Ako to chcete, ak ste napríklad ešte len študentom, financovať? Nájdete si brigádu? Alebo sponzora? Nechať však finančnú záťaž len na krku partnera či partnerky nie je tým najideálnejším riešením. Na financovaní by sa mali podieľať obaja. Samozrejme, každý podľa vlastných finančných limitov.

#2 Domáce práce za vás nikto neurobí

Photo by The Creative Exchange on Unsplash

Pri spoločnom bývaní raz-dva zistíte, že kôš s odpadkami sa sám nevynesie zo šiesteho poschodia. Ani špinavá bielizeň neodpochoduje sama do práčky. O všetko sa musíte postarať. Najmä silnejšie polovičky bývajú nemilo prekvapené z tohto faktu. Neraz očakávajú, že ich partnerka akosi automaticky prevezie všetky funkcie domácej gazdinky, čo neraz vyústi do nepríjemného konfliktu.

#3 Budete mať priestor sami pre seba

Photo by Brooke Winters on Unsplash

Tento fakt je určite ten najlákavejší. Budete spolu. Už sa viac nemusíte zašívať v parkoch či v kaviarniach. Aj váš sexuálny život dostane iný šmrnc. Budete mať konečne súkromie. A to je na nezaplatenie.

#4 Ach tie (zlo)zvyky

Photo by Kyle Loftus on Unsplash

Muži možno s prekvapením zistia, že láska ich života nevyzerá počas celého dňa 100-percentne. Niekedy nebude mať chuť na mejkap, nohy sa jej taktiež nebudú chcieť holiť každý deň. To isté platí aj u mužov, ktorí poznajú 1000+1 spôsobov, ktorým sa dá odradiť milovaná partnerka. Ak sa však prenesiete cez špinavé ponožky, množstvo vlasov v kúpeľni a iné drobné zlozvyky, môžete váš vzťah presunúť na kvalitatívne novú úroveň. A to rozhodne stojí ta to!

#5 Odhalíte pravý charakter človeka

Photo by Seth Doyle on Unsplash

A to väčšinou oveľa rýchlejšie, než by ste čakali. Ono sa to ľahko pretvaruje na vyššie spomínaných kávičkách. Avšak, keď žijete pod jednou strechou, skôr či neskôr spadnú všetky masky. Nejeden pár sa rozišiel kvôli spoločnému bývaniu. Ale to nemusí byť na škodu. Vždy je lepšie sa vrátiť z kratšej cesty, však?

Jedna odpoveď na “Byt či nebyt? Toto musíte vedieť o spoločnom bývaní skôr, než sa nasťahujete s polovičkou”

  1. Nieje problém sa naučiť spolu fungovať a nájsť si ten svoj systém aby to fungovalo, na chyby si zvyknete, všetko je kompromise a tolerancii….ťažšie to je keď ste na niečo zvyknutý a po 15 rokoch vzťahu musíte, alebo chcete začať odznovu. Zase to zvykanie si na seba, hľadanie spoločného fungovania, systému….hlavne keď dotyčná je úplne iná ako predošlá a každý má na toho druhého nejaké požiadavky a očakávania….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií