Bude ešte Attila zápasiť? Zatiaľ oddychuje, ale odvetu chce Vémola i americký súper z Bellatoru

Foto: Oktagon

#Od Zápasu storočia medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom už ubehol nejaký ten čas. Český zápasník sa musel psychicky vysporiadať s porážkou, zatiaľ čo si miláčik slovenského publika užíva víťazstvo a rodinu. Ďalšie turnaje Oktagonu sú už za dverami a tak sa pomaly začína špekulovať o tom, kedy v klietke uvidíme „Terminátora“ a či sa v roku 2020 dočkáme aj zápasu Attilu Végha. 

Attila sa neponáhľa

Návrat Karlosa Vémolu, hladného po víťazstvách a odvete, potvrdil samotný bojovník na Valentína. Mal by prísť už v júni. Pôvodne sa hovorilo o tradičnom letnom turnaji na pražskej Štvanici, no ako sám povedal na tlačovej konferencii, vráti sa pravdepodobne už v júni pred slovenskými divákmi v Bratislave. Naopak situácia u Attilu Végha je o čosi komplikovanejšia. Slovenský fighter sa momentálne nemá kam ponáhľať a chce si užívať nielen cenné víťazstvo, ale aj pokoj s rodinou. 

Navzdory vyjadreniam, ktoré 34-ročný rodák z Gabčíkova poskytol médiám, však stále existuje možnosť, že sa „Pumukli“ v klietke objaví ešte tento rok. Predsa len, koniec roka je v nedohľadne a ako môžeme vidieť na Attilových sociálnych sieťach, naďalej pokračuje v tréningoch. Preto je možné, že športovec ako on doslova neobsedí pred televíznou obrazovkou či v hľadisku a bude chcieť opäť stáť v klietke a zažiť pocit MMA zápasu. 

Foto: Oktagon

Kariéru ešte nekončí

To, že kariéru nekončí, sám niekoľkokrát potvrdil. Všetci sme si toho viac-menej vedomí a počítame s tým, že si ešte niekedy zápas Attilu Végha pozrieme. Objavil sa dokonca aj ďalší súper, ktorý by sa stretu s populárnym bojovníkom nebránil. Emanuel Newton poslal na záver dokumentárneho filmu o slovenskom fighterovi odkaz samotnému aktérovi.

Obaja sa totiž stretli dvakrát v organizácii Bellator. Prvýkrát uspel Attila, kým v odvete sa tešil Newton. Americký zápasník preto navrhol zavŕšenie trilógie, no sám naposledy bojoval pred viac ako dvoma rokmi a jeho aktuálna bilancia tiež nie je oslnivá. Z posledných siedmich zápasov vyhral len raz. 

Karlos chce odvetu

Svoje by k potenciálnemu zápasu s najpopulárnejším bojovníkom na Slovensku povedal aj samotný Karlos Vémola. Ten okamžite po Zápase storočia hovoril o odvete, ku ktorej by sa rád prebojoval cez ďalších fighterov. Momentálne však nie je isté či k nej vôbec dôjde a tak je zbytočné polemizovať o prípadnom termíne.

Keďže Attila so mnou momentálne zápasiť nechce, čo chápem, budem bojovať s tým, kto je hneď pod ním. Nezaujíma ma nejaká trojka, štvorka alebo päťka, chcem ísť do súboja s dvojkou, s fajterom, ktorý je hneď pod Attilom. A odveta príde. Neviem kedy to bude, ale som si istý, že príde,“ povedal Karlos na tlačovej konferencii pred Oktagon Prime v Šamoríne.

Všetci by ale určite druhý zápas privítali a to najmä v prípade, že by sa dovtedy stal Vémola šampiónom v strednej váhe. V tom okamihu by duel Végh vs. Vémola 2 dával zmysel aj o opasok poloťažkej váhy. K tomu však vedie ešte dlhá a tŕnistá cesta. 

Odporúčame