Bratislavu si môžeš užiť aj na bicykli. Že sa to nedá? Vybrali sme 6 cyklotrás, ktoré ťa ohúria

Foto: Pixabay.com

#Doprava v našom hlavnom meste by mohla byť témou na samostatný článok. Zanadávať si na preplnené cesty či zvláštne riešenia križovatiek nemá zmysel. Aj napriek tomu množstvo ľudí čoraz viac vyhľadáva alternatívnejšie spôsoby dopravy, a to najmä bicykel. Bratislava a jej okolie ponúka množstvo pekných cyklotrás, o ktorých možno ani nevieš. Pozri sa na tie najkrajšie.

Medzinárodná dunajská cesta

Vedie z Nemecka, cez Rakúsko a Slovensko, až do Maďarska. V Bratislave sa na ňu napojíš od hraničného priechodu Berg a po pravej strane hrádze Dunaja sa cez celú Petržalku dostaneš až do Čunova, kde je známe vodné dielo. Táto trasa má zhruba 22 kilometrov, napriek tomu nie je náročná a zvládne ju aj menej zdatný cyklista.

Foto: pixabay.com

Historický polokruh

Trasa, ktorá začína na Rázusovom nábreží ťa prevedie historickým centrom Bratislavy. Uvidíš Morový stĺp,  Námestie Ľudovíta Štúra a prejdeš aj popri Ganymedovej fontáne. Ide o rekreačnú a naozaj nenáročnú trasu, ktorá má iba 2 kilometre. Po ceste sa môžeš zastaviť na zmrzlinu a o pekné popoludnie máš postarané.

Foto: bratislava.cyklotrasy.sk

Bratislava ako na dlani

Myslíš, že poznáš Bratislavu? Skús to zo sedadla bicykla a pozri sa na najdôležitejšie pamiatky. 4,3 km dlhá trasa, ktorá môže začať na Primaciálnom námestí, pokračuje cez Františkánsku záhradu, Michalskú Bránu a Hodžovo námestie. Prejdeš vďaka nej aj celý Most SNP a skončíš v Sade Janka Kráľa. Ide o veľmi príjemnú jazdu, ktorá je ideálna na poldenný výlet.

Na Devín

Bicyklom sa pohodlne dostaneš aj k Devínskemu hradu. Trasa začína v mestskej časti Dúbravka – Pod záhradami. Začneš na asfaltovej ceste, neskôr prejdeš na poľnú, respektíve lesnú cestu a potom sa opäť napojíš na asfaltku. Križovať budeš viacero cykloturistických trás a odmenou ti nakoniec bude pohľad na krásny Devínsky hrad.

Foto: pixabay.com

Z Modry do Trstína

Zbaľ si ruksak, vodu, malé občerstvenie a vydaj sa na 30 kilometrov dlhú trasu. Začínaš v Modre, pokračuješ do Častej, Horných Orešian, popri vodnej nádrži sa dostaneš až do Smoleníc a na záver končíš v Trstíne. Cestou sa nachádza množstvo zaujímavých miest, pri ktorých sa oplatí urobiť zastávku, napríklad pri Smolenickom zámku. Na tento výlet si vyčleň určite celý deň.

Foto: Google Maps

Hamuliakovo

Hovorí ti niečo tento názov? Ak nie, najvyšší čas preskúmať túto oblasť. Cykloturistická trasa, ktorá prepája obec Hamuliakovo s Ivankou Pri Dunaji je dlhá 22 kilometrov a radí sa k rekreačným a nenáročným trasám. Priamo v Hamuliakove si potom môžeš dať kávu v štýlovej kaviarni na vode.

Foto: unsplash.com
Odporúčame