Bratislavčanka sa narodila s polovicou tváre: Nemala prežiť, dnes krásnymi fotkami inšpiruje celý svet

Instagram/Ivana Danišová

#Má 30 rokov a jej sila a vytrvalosť by mala byť inšpiráciou pre každého z nás. Bratislavčanka Ivana Danišová sa narodila s Goldenharovým syndrómom. Od útleho detstva tak zápasí nielen s rôznymi komplikáciami, ale tiež s reakciami z jej okolia.

Tento zriedkavý syndróm znamená, že Ivana má deformovanú pravú polovicu tváre. Napriek tomu vyštudovala právo, pomáha iným ľuďom a postupne podstupuje operácie tváre, ktoré jej vracajú krásu i sebavedomie. To si všimli aj zahraničné médiá, v posledných dňoch sa o Ivanke písalo vo Veľkej Británii, Nemecku či Fínsku. Jej príbeh inšpiruje na celom svete.

„Moje detstvo nebolo prechádzkou ružovým sadom, prešla som si chvíľami, keď mi iní jasne ukazovali, ako som ‚iná‘,“ hovorí 30-ročná Ivana, ktorá prežila aj akútnu leukémiu. „Keď mi diagnostikovali chorobu, nedávali mi šance. Nemala som prežiť. Napriek všetkým prekážkam som vždy bola dieťaťom s víziou a cieľmi. Nikto mi nikdy nemohol stáť v ceste.“

Ivanu na jeseň čaká v Chicagu ďalšia operácia. Tú predtým podstúpila ako vôbec prvá Európanka a prispelo na ňu mnoho Slovákov i ľudí zo zahraničia. V jej boji ju podporil aj hokejista Marián Hossa či známa modelka Michaela Kocianová.

„Počas dorastania som sa naučila byť sebavedomejšou, nebola som vždy tak odvážna, ako dnes. Bola som maličkým dievčaťom, ktoré muselo bojovať za každý úspech v škole a za to, že jedného dňa vyrastiem a každému ukážem, že stojím za to,“ dodáva Ivana.

Odporúčame