Borci z Trenčína bojovali s top tímami o miestenku do Európy: eŠport sekcia futbalového klubu porazila favoritov

Foto: Unsplash.com

#Počas predposledného marcového víkendu sa v Svitavách uskutočnil veľký boj najlepších domácich League of Legends tímov o jedinú miestenku do EU Masters – prestížnej európskej ligy.

eSuba, Vikingekrig Esports, AS Trenčín a eXtatus. Tieto tímy si počínali v Hitpoint LoL Masters lige najlepšie a svojimi výkonmi si vybojovali účasť na veľkom finále pod názvom Hitpoint LEGENDs. Celé finále sa odohrávalo pred očami úžasných divákov vo Svitavách.

Na sobotu boli naplánované semifinálové zápasy na tri víťazné hry, v ktorých na seba narazili najlepší a neporazený celok v základnej časti eSuba proti hráčom z eXtatusu. V druhom semifinále sa stretli Vikingekrig Esports a AS Trenčín. V nedeľu tak ostával odohrať finálový zápas, ktorý sa taktiež hral na 3 víťazné mapy.

SEMIFINÁLE

Ako prvé semifinále mali diváci možnosť vidieť súboj medzi AS Trenčín a Vikingekrig Esports. V tomto zápase sa očakával veľmi vyrovnaný súboj, keďže sa jednalo aj o zápas medzi druhým a tretím celkom po základnej časti. Tento zápas však očakávania nesplnil a z jasného víťazstva 3:0 sa tešili hráči ešportovej sekcie slovenského futbalového tímu AS Trenčín.

V druhom semifinálovom zápase sa predviedli hráči eSuby a eXtatusu. Tento súboj mal jasného favorita a to v podobe eSuby, ktorá je už dlhší čas radená ako najlepší tím u nás. eSuba nakoniec zaváhala len v druhej hre a do finále postúpila po výhre 3:1.

FINÁLE

Finále tak tvorili favoriti z eSuby a nový tím na League of Legends scéne a jediný zástupca zo Slovenska AS Trenčín. Do samotného zápasu vstúpil lepšie favorizovaný celok a po presvedčivej prvej hre viedli 1:0. Druhá hra priniesla neskutočnú drámu, v ktorej sme mohli vidieť aj Pentakill v podaní Optimasovej Vayne.

Nakoniec sa však po neuveriteľnom finiši z výhry radovalo mužstvo z Trenčína. Tretia hra bola opäť veľmi vyrovnaná, hráči hrali bez väčších chýb. AS Trenčínu sa však podarilo vyhrať teamfight ku koncu hry, vziať barona a preraziť obranu eSuby. Štvrtá hra bola nakoniec aj poslednou, keď si lepšie počínal AS Trenčín a porazili eSubu celkovo 3:1. Za spomenutie určite stoja úžasné výkony od Trenčianskeho top lanera Wondra, ktorý mal veľkú zásluhu na úspechu svojho tímu.

Odporúčame