BonaParte krstil debutový album: Majk Spirit ho korunoval vavrínovým vencom

Pár dní pred Štedrým dňom petržalský rapper BonaParte oficiálne predstavil verejnosti svoj debutový eponymný album. Krstným otcom sa stal Majk Spirit, vystúpeniami BonaParteho podporili aj rapperi ADiss, Soul, Palky, Shomi, DJ Hajtkovič a speváčka Veronika Strapková.

Utorok večer v Bratislave sa niesol v znamení rapu. V klube ICON coffee & lounge na Dunajskej ulici to žilo slovnou akrobaciou, chytľavými beatmi i freestylom. Rapper BonaParte krstil svoj debutový album za silnej podpory rapperskej komunity. Hudobnú novinku pomohol uviesť do života Majk Spirit. Krstilo sa netradične – vavrínovým vencom a listami vavrínu, u nás známejšieho ako bobkový list. Výber tejto voňavej koreniny, ktorá nechýba takmer v žiadnej domácnosti, nesúvisel s kulinárskymi preferenciami, ale má hlbší význam. ,,Vavrínový veniec bol v staroveku najvyššou poctou pre básnikov či cisárov. Keďže rapperi sú novodobými veršotepcami, rozhodol som sa album pokrstiť práve vavrínom,“ prezradil počas krstu BonaParte. Majk Spirit tak posial album vavrínovými listami a na hlavu rappera BonaParteho nasadil vavrínový veniec. Majster slova Spirit tak BonaParteho korunoval na rappera – básnika a zároveň „cisára slovenského rapu“, keďže je jeho pseudonym sčasti inšpirovaný aj Napoleonom Bonaparte.

Majk Spirit, ktorý momentálne promuje svoju autobiografiu i nový album skupiny H16, si napriek preplnenému diáru našiel čas pokrstiť album BonaParte. ,,Nemôžem krstiť album každému, lebo sa rýchlo ošúcham. BonaParteho som sa však rozhodol podporiť preto, lebo robí hudbu od srdca, do veršov vkladá pravdu. V minulosti sme spolu nahrali pieseň Bumerang a  mal som možnosť spoznať ho ako umelca i človeka,“ prezradil Majk.

Z krstu tu máme samozrejme aj videoreport!

To či sa bude albumu dariť, ukáže až čas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *