Boli sme sa pozrieť na zaujímavej adrenalínovej akcii: Títo odvážlivci na bicykli sa zasneženej zjazdovky nezľaknú!

Nultý ročník akcie Bike snow (Zdroj: Henrieta Hlinková)

#V športovo-rekreačnom lyžiarskom stredisku Litmanová resort, ktoré sa nachádza v okrese Stará Ľubovňa, sa počas uplynulého víkendu uskutočnila akcia s názvom Bikesnow. Konali sa tam cyklistické dual slalom preteky na zasneženej zjazdovke.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Marek Vranka (@vietny)

V Litmanovej si mohli všetci nadšenci bicyklov otestovať svoje schopnosti v pretekoch dual slalomu v troch kategóriách – elite, hobby a ženy. Každý súťažiaci absolvoval kvalifikačnú jazdu vo dvojici formou merania času na dvoch súbežných tratiach a následne najlepší z jazdcov postúpili do vyraďovania. V kategórii elite boli v hre pre najlepších troch jazdcov prize money v hodnote 500 eur, víťazka kategórie žien získala 100 eur.

Príspevok, ktorý zdieľa Kubino20 (@kubino20)

Príspevok, ktorý zdieľa Lukáš Žemba (@lukas__zemba)

Súťaže sa zúčastnilo vyše 50 bikerov z celého Slovenska. Akciu pozitívne okrem zúčastnených hodnotili aj diváci. „Išlo naozaj o zaujímavé preteky, konečne sme mohli vidieť niečo nové a naplno si to užiť. Obdivujem všetkých pretekárov, ktorí mali odvahu sa spustiť dole zjazdovkou, bolo to fakt super,“ zhodnotil jeden z divákov Tomáš.

Príspevok, ktorý zdieľa Jakub Goro Gorecký (@goro211)

Airbag best trick

Okrem pretekov dual slalomu bol pre divákov pripravený sprievodný program BRS Airbag Best Trick súťaž o šialené triky. Najlepší traja si rozdelili prize money v hodnote 400 eur.

Príspevok, ktorý zdieľa Roman Pichnarčík (@romanpichnarcik)

Príspevok, ktorý zdieľa kevin.tesla (@_kevin_tesla_)

„Kedysi sa podobné akcie diali aj na Slovensku, no bolo to už dávnejšie a chceli sme vytvoriť čosi pre cyklistov, keďže pol sezóny sa nedalo kde jazdiť a cyklisti nemajú možnosť sa previezť v lyžiarskom stredisku. My sme využili to, že tu máme veľa snehu, a chceli sme, aby sa cyklisti mohli zabaviť aj tu v uzavretom stredisku a užiť si to,“ priblížil podujatie jeden z organizátorov a Mountain bike rider Roman Pichnarčík.