Boli sme na odovzdávaní najväčších hudobných cien Británie: Billie Eilish predstavila skladbu z bondovky, prepadák hlavného headlinera

Lizzo počas Brit Awards 2020 (zdroj foto: Brits.co.uk)

#Výborné vystúpenia Billie Eilish, Mabel či rapera Stormzyho, no aj prepadák hlavnej hviezdy večera, Roda Stewarta. To všetko nás čakalo počas odovzdávania britských hudobných cien v Londýne.

Sošky pre najlepších interpretov uplynulého roku sú rozdané. Vo väčšine kategórií k prekvapeniu nedošlo, a víťazstvo získali tí, u ktorých sa to očakávalo. Show v londýnskej O2 aréne odštartovala vystúpením britsko-španielska speváčka, Mabel, jej najznámejšou skladbou „Dont Call Me Up.“ Chytľavou pesničkou otvorila večer vo veľkom štýle. Jej vystúpenie bolo doplnené desiatkami tanečníkov a skvelou projekciou na led obrazovkách v pozadí. 24-ročná umelkyňa sa na pódiu objavila ešte raz, keďže jej neuniklo prvenstvo v jednej z najsledovanejších kategórií, ktorou bola „Britská speváčka roka.“

Skladbou roka je pomalá balada

Najlepšou britskou skladbou za uplynulý rok je melancholická balada „Someone You Loved“ od Lewisa Capaldiho. Pesnička odznela aj naživo, keď sa hala ponorila do tmy, a oči všetkých divákov sa upreli na malé pódium uprostred nej. Mladý pesničkár zaujal stovky divákov najmä skvelým emotívnym vystúpením. Počas večera sa Škótovi ušla aj druhá soška, v kategórií „Najlepší nováčik.“. 

Prvýkrát odznela nová „bondovka“

Dlho očakávaným momentom bolo vystúpenie azda najpopulárnejšie hviezdy súčasnosti. Iba 18-ročná Američanka, Billie Eilish, na tohtoročnom oceňovaní prvýkrát naživo zaspievala skladbu „No Time To Die“, ktorá je titulnou piesňou novej, v poradí už 25. bondovky. Pieseň má rovnaký názov ako samotný film a jeho premiéra je naplánovaná na 2. apríla. Víťazka piatich Grammy zaspievala skladbu v sprievode orchestra a Hansa Zimmera, jedného z najznámejších skladateľov filmovej hudby. 

Záverečné vystúpenie bolo prepadákom

Hlavným a zároveň veľkolepým ukončením odovzdávania malo byť vystúpenie anglickej legendy rocknrollu, Roda Stewarta. Úchvatný záver galavečera sa nakoniec nekonal, a stovkám fanúšikov zostali iba oči pre plač. Počas nudného posledného vystúpenia, ktoré malo byť bodkou za 40. ročníkom, ľudia z haly odchádzali. Napriek solídnemu speváckemu výkonu samotného speváka, ľudí táto časť nezaujala. Môžeme teda povedať, že tento ťah organizátorom nevyšiel.

Na pódiu predviedli mashup hitov aj raper Stormzy a raperka Lizzo. Práve Stormzy, ktorého vystúpenie vyvrcholilo dažďom na pódium, sa stal britským spevákom roka. Svoje nové skladby odspievali aj člen bývalej skupiny One Direction, Harry Styles, a raper Dave. Mladý raper si vyslúžil sošku v kategórií „Najlepší album roka“ za svoju kritickú platňu Psychodrama. Skvelý hlasový rozsah ukázala aj speváčka Celeste, ktorá bola odborníkmi vybraná za „Vychádzajúcu hviezdu“, a je veľkým prísľubom pre britskú hudbu do budúcnosti.

Víťazi Brit Awards 2020:

Britský spevák roka: Stomzy

Britská speváčka roka: Mabel

Britská skupina: Foals

Vychádzajúca hviezda: Celeste

Najlepší nováčik: Lewis Capaldi

Najlepšia skladba: Lewis Capaldi – Someone You Loved

Najlepší album: Dave – Psychodrama

Medzinárodný interpret: Tyler, the Creator

Medzinárodná interpretka: Billie Eilish

Odporúčame