Boli sme na najdrsnejšej stand-up comedy show Temné kecy: Nechýbali Jerryho zážitky ani Heňov alkoholizmus počas potlesku

Jerry Veľmajster (Foto: Filip Klamo)

#Humor má rôzne podoby a jednou z nich je aj stand-up comedy show. Na Slovensku máme tri výraznejšie zoskupenia, a to Silné reči, Pančlajn a Temné kecy. Práve tretia spomenutá crew vypredáva jedno vystúpenie za druhým a sama seba nazýva tou najdrsnejšou. Boli sme sa teda pozrieť či oprávnene.

Trefné kúzelnícke triky i vzrastajúci alkoholizmus na verejnosti

Odbíja 20. hodina a žilinský Smer klub 77 sa pomaly, ale isto napĺňa milovníkmi drsných vtipov a ešte drsnejších príhod temnej crew. S veľkým očakávaním v očiach a nejakým tým drinkom v ruke tvoria zástup pripomínajúci ten z detstva – pri výdaji obeda v školskej jedálni.

Opečiatkovaných nadšencov prichádza zabaviť kúzelník Talostan. Po srdcervúco ťažkej rozcvičke rúk si vyberá asistentku z publika. Na ohúrenie postačí železný kruh a obyčajný povraz. Diváci jasajú a pomocníčka sa iba nechápavo smeje. Na priestranstve pod holým nebom sa nenájde ani jeden človek, ktorý by vedel Talostanove kúzla vysvetliť či napodobniť, aj keď ide iba o tie najzákladnejšie triky.

Kúzelník Talostan/Photo by Filip Klamo

Očarených fanúšikov drsných stand-upov prichádza priklincovať ďalší z radov „pánov temných“, Heňo Fačkovec. Mladý, blonďavý chlapec, ktorému by ste tipli tak maximálne 23 rokov si púšťa ústa na špacír, a to nielen pri rozprávaní svojich zážitkov a udalostí, ktoré zatriasli jeho životom, ale aj pri pití vína.

Ak poznáte Heňa, viete, že si vždy donesie nejaké to pitivo na pódium. Následne len tak na okraj spomenie, že to má na chvíle, kedy mu ľudia tlieskajú a má vyhraté – publikum sa ide priam potrhať búchaním dlane o dlaň, len aby videli mladého Heňa nonstop s pohárom pri ústach. Tak tomu bolo i teraz. Celým priestranstvom sa niesol niekoľkonásobný potlesk, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani sám zakladateľ Temných kecov Ladižo.

Heňo Fačkovec/Photo by Filip Klamo

Prišiel temný zakladateľ i nová tvár stand-upu

Dlhé hodiny premýšľania, písania, škrtania, učenia a následný mierne roztrasený výstup pred nekompromisným publikom. Hovorí sa, že nikto z neba učený nespadol, preto sa treba neustále zlepšovať v tom, čo nás baví a napĺňa. V prvom rade je však dôležitá jedna vec – šanca na sebaprezentáciu, a tú ponúka aj crew z Temných kecov. Tentokrát ju využil mladý Žilinčan Jaro.

Nesmelé kroky vedúce pred reflektory vystriedali celkom dobré, nie príliš ošúchané vtipy zo života. Diváci boli už v zjavne úspornom režime, keďže bola pokročilá nočná hodina. Najprv sa teda tvárili nevrlo, no po pár sekundách sa ich výraz tváre zmenil a mladík zožal celkom slušný potlesk.

Jerry Veľmajster Szabó/Photo by Filip Klamo

Ak ste doteraz mali pocit, že to bola nenormálna show, po vystúpením jedného zo zakladateľov – Jerryho, ste si museli dať transplantovať nové pľúca, nakoľko vám praskli pri takom obrovskom tlaku smiechu, ktorý táto stand-upová ikona vyvolala. Publikum sa nielenže smialo a tlieskalo, ono doslova od smiechu plakalo a zvíjalo sa v kŕčoch. Nie nadarmo si chlapci z Temných kecov hovoria najdrsnejší.

Ich show je fenomenálna a ich dopad na psychiku ľudí je enormný. Kto raz navštívi temný stand-up, už nikdy s tým neprestane, pretože títo temní páni sú ako droga, nestačí vám gram, chcete stále viac a viac. Výhodou však je, že z tejto drogy sa nikdy nepredávkujete!

Chceli by ste aj vy zažiť Temné kecy na vlastnej koži? Kúpte si lístky ešte dnes

Odporúčame