Bezcitní ľudia z Topoľčian spôsobili Micke vážne zranenie: Smutný príbeh, pomôžte jej!

Foto: Unsplash.com

#Možno ste milovníkom psíčkov a možno uprednostňujete iný druh domáceho miláčika. Na tom v tejto chvíli nezáleží. Smutný osud Micky sa dotkne každého z vás.

Mohlo by vás zaujať: Príbeh, ktorý vás dojme a chytí za srdce: Týraný psík sa zamiloval do bábätka, celkom sa zmenil

Mačky patrili odpradávna k zvieratkám, ktoré ľudia zahŕňali väčšou pozornosťou ako iné zvieratká, ktoré mali doma na dvore. Prítulné zlatíčka, ktoré vás dokážu rozosmiať aj nahnevať, ale nevymenili by ste ich za nič na svete. To však nie je prípad Micky, ktorej ľudia z Topoľčian veľmi ublížili. Upozorňujeme, že obrázok ako aj príbeh nie je vhodný pre citlivé povahy.

Neznáma pani prišla na veterinárnu stanicu s tým, že chce dať Micku utratiť. Zverolekárke povedala, nech jej dá nejakú tabletku, po ktorej hneď zdochne. Dôvod? Mačka má stále malé mačence a oni ju už skrátka nechcú. Snažili sa to riešiť aj tak, že ju vyviezli o štyri dediny ďalej, ale ona „špina“ sa vrátila. Vrátila sa ku nim domov. To pána domu tak rozhnevalo, že hodil po Micke vidly a tie ju zasiahli priamo do očka!


Doktorka odmietla podať mačke tabletku, nechcela ju pripraviť o život a namiesto toho išla pre ňu k ľuďom, ktorí zrejme zabudli na to, že zviera nie je vec. Aj keď je mačka preč zo zlých rúk majiteľov, doktorka si ju nechať nemôže a tak sa natíska otázka: Čo s ňou? Aký osud čaká teraz Micku? Dostane sa do lepších alebo ešte horších rúk? Micka je aktuálne v Karanténnej stanici v Topoľčanoch, kde spoločne s ďalšími smutnými zvieratkami čaká na to, že prídu po ňu dobrí ľudia, ktorí ju budú ľúbiť.

Instagram

Príbehov, kedy sa zvieratku namiesto lásky dostalo teroru či jej ľudia spôsobili peklo je na Slovensku veľa. S blížiacimi Vianocami patrí zvieratko k jednému z typov darčekov, po ktorých túžia deti a častokrát i dospelí bez toho, aby zvážili, či sa budú môcť správne a zodpovedne o zvieratko postarať. Problémom však je, že väčšina chce krásne šteniatko čivavy, buldočka, mačičku takéhoto druhu alebo onakého a po pár dňoch skončia v útulku, ak vôbec…

Prosím vás, dobre zvážte kúpu živého tvora ako darčeka na Vianoce. Ak sa už aj pre zvieratko rozhodnete, skúste nájsť spriaznenú dušu v útulku a darujte nejakému chlpáčovi šancu na nový a lepší život. Odvďačí sa vám nekonečnou láskou a vy budete mať úžasný pocit na duši, že ste pomohli.

Odporúčame