BENGOROVKY| Rytmus prezentuje, že je späť, ľudia sa majú na čo tešiť

Koncom minulého roka sme zo všetkých strán počúvali, že Rytmus, Ego a Kontrafakt budú v roku 2019 oveľa aktívnejší, a že sa máme na čo tešiť. Prešli takmer štyri mesiace tohto kalendárneho roka a môžeme konštatovať, že legendy slovenského rapu neostali svojej povesti nič dlžné.

Ego v nedávnom rozhovore potvrdil, že skupina Kontrafakt už má zosumarizované témy na nový album, k dispozícii majú už približne polovicu hudieb, ktoré využijú a v tomto období sa začínajú nahrávať prvé skladby. Nezaháľa ani Rytmus ako sólový umelec, odprezentoval svoj nový projekt BENGOROVKY. Ide v nich o to, že v akomsi old-school štýle dáva o sebe vedieť a fanúšikovia sú chvíľami v nemom úžase z toho, že muž, ktorý budoval piliere slovenského rapu, to takpovediac v sebe stále má.

Prvá „bengorovka“ menom Som s5, za mesiac nazbierala takmer pol milióna pozretí. O hudbu sa postaral Aceman a Rytmus akoby sa ocitol späť vo svojich začiatkoch. Dozvedáme sa o tom, že je späť v našom meste, kraji či v dome. Taktiež, že mu v krvi prúdi krv, že on je rap a stále ho nenudí to, čo robí. A to aj napriek tomu, že v rapovej hre je už približne dvadsať rokov. Táto skladba chytí za srdce rozhodne každého priaznivca slovenského rapu, ktorý sleduje tento hudobný žáner v našej krajine už viac ako dekádu. Rytmus vyjadruje názor, že človek by v sebe nemal zanedbať to, čo ho núti byť lepší. Hovorí okrem iného aj o rešpekte, a že by nevrátil nič, čím si v živote prešiel.

Vonku je aj skladba, ktorá sa volá Prečo 2 a ako samotný názov pojednáva je akýmsi voľným pokračovaním takmer rovnomennej skladby Prečo, ktorá uzrela svetlo sveta pôvodne pred piatimi rokmi. Tento kúsok je čerstvý a je druhým pokračovaním nového projektu BENGOROVKY. Rytmus sa v tejto piesni pýta a hovorí, že ľudia si už všimli, že je blázon. Pýta sa viaceré otázky, ako napríklad, prečo nikomu nevadí komercia, či dokonca prečo boli organizované pochody proti imigrantom, keď vlastne nikto z týchto ľudí u nás nechcel žiť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmus a Dollar Prync: Na čo sa môžeme tešiť?

Aktuálne sa môžeme len a len tešiť na ďalšie diely projektu BENGOROVKY. Rytmus zo svojho rapového umu nestratil nič, práve naopak – znie ešte viac dozretejšie a hovorí o témach, ktorým sa v minulosti až toľko nevenoval, ako napríklad vyššie spomínaná migrantská kríza. Ak to takto pôjde ďalej, rok 2019 bude v znamení zaujímavého slovenského rapu.

Odporúčame