Austrália v plameňoch: Na pomoc vyzývajú mnohé hviezdy, prispieť organizáciám chce aj slovenská youtuberka

Zdroj foto: Wikimedia Commons/ division, CSIRO

#Užívanie si sviatkov na jednej strane zemegule, ohnivé peklo na druhej. Aj takto vyzeral v posledných dňoch svet a to nenechalo chladnými ani vplyvných ľudí. Počas ničivých požiarov v Austrálii zahynuli ľudia a obrovské množstvo zvierat. Internetom už niekoľko dní kolujú aj obrázky, na ktorých ľudia zachraňujú z plameňov zvieratá a na záchrane krajiny pracujú tisíce ľudí.

Na pomoc rôznym organizáciám vyzvali preto aj známe osobnosti, medzi ktorými nechýbal dlhodobo sa v enviro problematike angažujúci Leonardo DiCaprio. Ten pridal niekoľko postov venovaných varovaniu pred obrovskými požiarmi a niekoľko alternatív na pomoc ponúkol aj Hugh Jackman vo svojom príspevku.

Výraznú výzvu na pomoc zvieratám však iniciovala aj Moma, ktorá do svojho príbehu pridala príspevok s linkom, kde môžu ľudia finančne prispieť organizácii, ktorá pomáha ochrane zvierat pred katastrofou. Situácia povzbudila mnohých, ktorým nie je naša planéta ľahostajná a už o niekoľko hodín Moma pridávala ďalšie fotky s oznámením o príspevku, ktoré jej posielali ľudia. K príspevku pridala aj slová vďaky a týchto ľudí pochválila – planétu zachránime len spoločne.

Rozmýšľal si tiež nad príspevkom? Môžeš tak spraviť po kliknutí na nasledujúci link.

Zdroj: Instragram/ martinahornakova
Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame