Netflix and Chill: Odporúčame top seriály a filmy pre tento august

Foto: Unsplash.com/Thought Catalog

#Pokiaľ aj ty patríš k tým, komu už horúčavy a neustále potenie sa lezie poriadne na nervy, prípadne si len milovník kvalitných filmov a seriálov (čo sa nevylučuje s prvou časťou vety), máme pre teba výber toho najlepšieho, čo v auguste nájdeš na Netflixe. Streamovací gigant totiž ponúka poriadnu nálož kvalitných projektov, ktoré by si mal rozhodne vidieť. A bez zbytočného naťahovania sa rovno pustíme do toho.

FILM – Reservoir Dogs (1992, r. Quentin Tarantino)

Deviaty Tarantinov film s názvom Once Upon a Time in Hollywood dorazí do kín už o pár dní, takže by bolo dobré pripomenúť si jeho staršiu tvorbu. Popri Pulp Fiction a Django Unchained nájdeš na Netflixe aj jeho ďalšiu pecku s názvom Reservoir Dogs, u nás známu aj ako Gauneri. A o čo vlastne v tomto filme ide? Mafián Joe si najme na vylúpenie klenotníctva partiu gangstrov, ktorí sa vzájomne nepoznajú a oslovujú sa vymyslenými menami.

VIDEO Nový Tarantinov film si podmanil Cannes: Pozri si trailer s Pittom, DiCapriom či Al Pacinom

Akciu však zmarí polícia a lupičom nezostáva než utiecť a ukryť sa v starom skladisku. Pán Oranžový je postrelený a pán Biely sa ho pokúša udržať nažive, kým nedorazí pomoc. Napätie v sklade však narastá, pretože polícia je im v pätách a pán Ružový je presvedčený, že išlo o pascu – niekto z nich musí byť zradca. Každý má však vlastnú verziu toho, čo sa stalo. Ako dlho bude trvať, než vytiahnu pištole a dráma sa zmení v masaker?

SERIÁL – GLOW (2017 – súčasnosť)

G.L.O.W. (Gorgeous Ladies Of Wrestling – Nádherné ženy wrestlingu) rozpráva príbeh nie príliš úspešnej herečky Ruth (Alison Brie), ktorá má vo svojom profesijnom aj súkromnom živote zatiaľ smolu. Úlohy sa jej vyhýbajú a bez toho, aby o tom vedela, spí s mužom svojej jedinej kamarátky. Cez všetky prekážky dúfa v dosiahnutie svojho hereckého sna.

Zhodou podivných okolností sa stane hlavnou záporačkou týždenného seriálu o ženských wrestlerkách. Seriál, ktorý nám rozpráva rôzne príbehy hrdiniek ženského wrestlingu, sa odohráva v 80. rokoch a je plný trblietok, trvalých a farebných tričiek. Len prednedávnom bola uverejnená tretia séria a všetko nasvedčuje tomu, že sa dočkáme aj tej štvrtej.

FILM – Notting Hill (1999, r. Roger Michell)

Rozhodne najlepší projekt režiséra Rogera Michella. Dej príbehu začína v malom kníhkupectve v londýnskej štvrti Notting Hill, ktorého majiteľom je William Thacker. Zdá sa, že ho nemôže už nič prekvapiť, keď zrazu zbadá ženu krásnu ako sen. A nie je ňou nikto iný ako slávna filmová hviezda Anna Scottová.

Ľudia majú naivné romantické predstavy: Pozrite sa, ako vtipne vyzerá realita

Aj keď Annu William zaujme svojím vľúdnym a neobyčajne účinným jednaním so zlodejom, chyteným pri čine, prvá iskra sympatií preskočí až o chvíľu, keď ju nechtiac obleje džúsom. V snahe upokojiť nahnevanú hviezdu jej navrhne, aby sa išla prezliecť k nemu domov. A ona súhlasí.

SERIÁL – Russian Doll (2019 – súčasnosť)

Nadia (Natasha Lyonne) oslavuje 36. narodeniny. Bežná oslava v newyorskom byte jej kamarátok sa však premení na jej nočnú moru, keď ju ešte ten večer zrazí taxík. Namiesto smrti sa však vráti do kúpeľne onoho umeleckého bytu na onú oslavu. Po jej niekoľkých ďalších náhlych úmrtiach a aj návratoch do onej kúpeľne zisťuje, že tu niečo nehrá. Ale čo?

Tohtoročná novinka od tohto streamovacieho giganta sa stretla s dobrým prijatím. Úprimne, úvodné tri epizódy majú pomerne slabý rozbeh, no následne tvorcovia naplno využili potenciál časových slučiek a ty si tento seriál rozhodne obľúbiš. Mimochodom, potvrdená je už aj druhá séria, ktorá dorazí už na budúci rok.

FILM – Goodfellas (1990, r. Martin Scorsese)

Ešte predtým, než na Netflixe uvidíme najnovší Scorseseho projekt, ktorým je očakávaný The Irishman, by si si mal rozhodne pozrieť mafiánsku povinnosť v podobe filmu Goodfellas. Príbeh vzostupu a pádu Henryho Hilla, ktorý už od detstva sníval o tom, že sa stane mafiánom. Robil pre miestnych gangstrov drobné služby až si ho všimol kmotor Paul Cicero a vzal si ho pod svoje ochranné krídla.

VIDEO Najočakávanejší mafiánsky film posledných rokov je tu s prvým trailerom: The Irishman od Scorseseho bude unikátom

S pomocou Tommyho a Jimmyho, ktorý sa stáva jeho priateľom a mentorom, spácha úspešnú lúpež, ožení sa a žije navonok pokojným a usadlým životom. Napokon sa však dostane do väzenia a keď ho prepustia, aj napriek Cicerovmu zákazu sa stále viac a viac zapletá do obchodu s drogami.

SERIÁL – Breaking Bad (2008 – 2013)

Bez akýchkoľvek pochýb jeden z najlepších seriálov, aký kedy vznikol. Seriál o stredoškolskom profesorovi, ktorý tvárou v tvár smrti zíde na šikmú plochu a začne vyrábať drogy, aby zabezpečil rodinu. Stal sa jedným z najúspešnejších seriálov poslednej doby a skvele ho hodnotí tiež kritika.

Jeho atmosféra a žánrové spojenie thrilleru, rodinnej drámy a čiernej komédie môže niektorým divákom pripomenúť filmy Quentina Tarantina alebo bratov Coenovcov. Okrem toho dostaneš azda najlepší vývinový oblúk hlavnej postavy, aký sa kedy podarilo natočiť. Fantastický Bryan Cranston a Aaron Paul v prostredí horúceho Nového Mexika je presne to, čo potrebuješ vidieť, pokiaľ si s týmto seriálom ešte nemal dočinenia.

Zdroj: collider.com, csfd.cz, telkac.zoznam.sk
Odporúčame