Apple tvrdí, že nové AirPods Pro za 270 eur sú prevratné: Sú naozaj tieto slúchádlá výnimočné?

zdroj: Instagram/Airpods__pro.com

#Apple pred pár dňami zverejnili ich najnovší produkt na poli slúchadiel – AirPods Pro. Mnohí kývali hlavami. V čom sú slúchadlá za absurdne vysokú sumu tak zaujímavé?

Apple sa pýši tým, že slúchadlá s názvom Pro dokážu viac, ako tie radové. Kľúčovou motiváciou ku kúpe majú byť funkcie, ktoré u radových AirPods nenájdeš. Dizajnové “paličky,” ktoré zvykli byť terčom posmechu sa zmenšili. Čo však znamená, že mikrofón je ďalej od úst. Cenovo sa v Amerike predávajú za 250 dolárov. A cena na Slovensku bude ešte o niečo vyššia. 

Aké funkcie nová verzia prináša? 

Pribudli silikónové štuple, ktoré potešia mnohých použivateľov, ktorí sa doposiaľ sťažovali, že dizajn Apple slúchadiel im nevyhovuje. Zariadnie totiž zvyklo padať z uší. Štuple, ktoré so slúchadlami dostaneš sú v troch veľkostiach – (L,M,S). Vďaka šikovnej technológii 3D snímania, slúchadla okopírujú tvoje ucho zvnútra a vypočítajú, ktorá veľkosť je optimálna pre teba.

Tu sa dostávame k ďalšej prevratnej funkcií, ktorou sa Apple pýši. Slúchadlá majú vďaka funkcií 3D snímania monitorovať zvuk z každého ucha inak. V praxi, keďže každého ucho má trocha inú veľkosť a tvar, zariadenie počíta a optimalizuje zvuk do každého ucha iným spôsobom. To sa môže zdať ako prevratné. Čo však Apple už nespomenul je, že je to veľmi subjektívne a nedá sa to nijako odmerať, keďže v kažého uchu znejú inak. 

Najväčším rozdielom oproti obyčajným AirPods sú tri nové módy. Prvým z nich je Noise Canceling Mode, ktorý pri používaní eliminuje zvuk z okolitého prostredia. Transparent Mode, ktorý je určený na používanie, keď chceš počúvať hudbu, ale aj ľudí, ktorí môžu na teba potenciálne rozprávať. Posledný mód jednoducho nazvaný Off, ktorý tieto funkcie vypne a šetrí tak baterku, ktorá vydrží 5 hodín počúvania.

Najprv sme ich všetci vysmiali a potom sme si ich zamilovali

Keď gigant z Kalifornie predstavil pred pár rokmi svoje prvé bezdrátové slúchadlá jednoducho nazvané AirPods, všetci boli mierne skeptickí, či toto zariadenie za zhruba 150 eur má vôbec zmysel a je praktické ho kupovať. 

Mnohí tento krok porovávali ku Google Glasses, ktoré si nikdy nenašli svojich priaznivcov. Google ich nakoniec prestal vyrábať. O to viac, že nezvyčajný dizajn slúchadiel od Apple sa stal jednoduchým terčom posmechu. Vďaka čomu vzniklo na internete mnoho memes a vtipov.

AirPods si ale vďaka vysokej kompatibilite s iPhonmi našli obrovské publikum. V rozpätí pár rokov sa stali najpredávanejším zariadením, aké spoločnosť Apple momentálne ponúka. V časoch, keď predaje pomaly klesali sa firme opäť podarilo prísť na trh s niečim novým.

Prečo predstavenie AirPods Pro prebehlo v tichoti?

Dôležité je si uvedomiť, že nové Airpods Pro nie sú nahradením tých starších. Sú to dve zariadenia, ktoré sa predávajú súčasne. Predstavené však boli bez väčšieho haló a to najmä kvôli spusteniu AppleTV a tiež novej rady iPhonov. Sú to predsa o niečo dôležitejšie projekty, ktoré nové slúchadlá len dopĺňajú. Napríklad takým spôsobom, že si ich zvuk budete vychutnávať práve cez ne.

Odporúčame