Anglický rap o slovenskom futbalistovi? Pozrite si skladbu o Dúbravkovi

Väčšinou vás na našom webe informujeme o slovenskom a českom rape, príležitostne o tom svetovom. Teraz bude reč o rape, ktorý pochádza z Veľkej Británie, konkrétne zo severu Anglicka, z Newcastlu. Teda, nie je to čisto rap, ale prvky tohto žánra sa v skladbe, ktorú sa vám chystáme odprezentovať, dozaista objavujú. Track, ktorý úzko súvisí so Slovenskom. Futbaloví fanúšikovia možno už vedia, aká súvislosť sa z vyššie uvedeného rysuje. Áno, priaznivci futbalu na severe Anglicka zložili skladbu o slovenskom brankárovi Martinovi Dúbravkovi.

Track unreel svetlo sveta počas posledného aprílového dňa a dodnes ho videlo približne 11 tisíc ľudí, čo síce nie je veľa, ale tvorcom dávame veľký palec hore, pretože venovať niekomu konkrétnemu skladbu znamená, že je pre tých, ktorí ju zložili veľmi dôležitý. A nebudeme si klamať, slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka bol pre Newcastle United v minulej sezóne anglickej futbalovej ligy Premier League naozaj dôležitý.

Patril medzi najviac zamestnaných gólmanov celého ročníka, počas každého zápasu zaznamenal niekoľko kvalitných zákrokov. V skladbe sa doslova hovorí o tom, že Dúbravka je dôvodom, prečo Newcastle United zotrval medzi elitou a prečo nezostúpil do nižšej súťaže. Útočníkom klubu, ktorý sa prezýva The Magpies sa totiž častokrát nedarilo, ale v Dúbravkovi mali istotu, o ktorú sa mohli oprieť.

Niet sa čo čudovať, že „Heco“ ako tohto slovenského gólmana prezývajú spoluhráči a priatelia bol vyhlásený najlepším hráčom Newcastlu United za sezónu 2019/2020. Oporou NUFC by mal byť aj v začínajúcom ročníku, ktorého úvodné kolo je na programe už počas tohto víkendu. Tak či onak, je pocta, keď o vás niekto zloží skladbu, o tom niet diskusií.

Foto: Martin Dúbravka, profil na Instagrame

Odporúčame