Američan sa učí po česky už tri roky: Z toho ako plynule ti vysvetlí rozdiely medzi týmito jazykmi ostaneš v nemom úžase

Zdroj foto: Facebook.com/ TadyGavin

#Slovenčina nie je vôbec jednoduchým jazykom. A napriek tomu, že si s „bratmi Čechmi“ mnohokrát nerozumieme, čeština je nám podobná v mnohých ohľadoch. Hlavne ak ju porovnávame s angličtinou, ktorá je najmä v skloňovaní, časovaní a jednotlivých písmenkách úplne iná.

Gavin z USA sa začal učiť češtinu pred troma rokmi a aj po tomto čase stále nachádza slová, ktoré vo svojom rodnom jazyku nenájde. Gavin je samouk a Česko po prvýkrát navštívil len nedávno. Najzaujímavejšou časťou sú preňho rovnako ako pre mnohých cudzincov klasicky mäkčene alebo dĺžne. Vo svojom najnovšom videu hovorí aj o tom, že to, čo povieš v angličtine niekoľkými slovami sa po česky dá len jedným slovom.

Gavin sa tiež vo videu venuje aj ďalším prekážkam, s ktorými sa za tri roky učenia češtiny stretol. Uvedomili ste si niekedy, že pri premietnutí podstatného mena do prídavného musí Američan naozaj tuho rozmýšľať? Napriek tomu sa Gavin nenechal zahanbiť a určite mnohým z našich končín znova dokázal, že ak naozaj chceš, dokážeš sa naučiť hocičo. Aj jazyk plný dĺžňov, mäkčeňov a skloňovania.

A čo ty, aký cudzí jazyk sa učíš?

Zdroj: youtube.com
Odporúčame