Američan sa nestačil diviť tomu, čo ponúka Slovensko: Ryan skúsil gastronómiu, takto okomentoval našu krajinu!

Foto: pixabay.com

#Aj keď sa to možno nezdá, Slováci sú patrioti. Medzi sebou síce šomreme na politikov, ekonomickú situáciu, či to, že stále nemáme prepojené dve najväčšie mestá v krajine. Keď však príde na rad situácia, kde máme povedať niečo o svojej krajine, hrdo sa búchame do pŕs a na Slovensko nedáme dopustiť.

Čoraz väčším trendom je, keď sa i my Slováci nevyberieme na dovolenku do zahraničia, ale uprednostníme krásu našej domoviny. Majestátne hory, hrady, zámky či kúpele. Čo sa však stane, ak sa príde na Slovensko pozrieť Američan a všetko natočí na video?

Ako uvádzal Ryan Socash na svojom Youtube profile ešte v roku 2016, na Slovensku bol už niekoľkokrát, ale ešte nikdy sa nepozrel na našu krajinu podrobne. Dokonca sa priznal, že o Slovensku toho veľa nevie. Možno z toho dedukovať, že Slovenskom iba prechádzal.

V úvode svojho videa hovorí, že sa veľmi tešil na objavovanie pokladov, ktoré mu naša krajina môže ponúknuť. Navštívil Starú Bystricu či Oravský zámok. Utešené zábery vystriedal pohľad na staré opustené domy a priemyselné zóny, o ktoré sa dnes už nikto nestará. Neupravené cesty mu na dojme tiež veľa nepridali. V závere hovorí, že Slovensko je výborné, pokiaľ človek ide na istotu a neskúša nič nové.  Každopádne zhodnotil, že sa mu páčia naše horúce pramene a hory.

Teraz sa na Slovensko vrátil opäť, aby okúsil našu gastronómiu. Bez problémov sa dohovoril po poľsky a objednal si toho vskutku veľa. Svoju ochutnávku začal čajom, kde vyzdvihol, že mu k nemu podali i med. Pokračoval predkrmom, ktorý pozostával zo zaváraných jahôd a nasledovali hlavné jedlá – bryndzové halušky, vyprážaný syr s hranolkami, jelení guláš a bravčová panenka.

Ako dopadlo Ryanove testovanie našej gastronómie? Vylepšili sme si reputáciu v porovnaní s jeho prvotným dojmom? Odpoveď sa dozviete v našom videu. Za nás má veľké plus, pretože jeho videá obsahujú aj slovenské titulky a tak si i človek bez znalosti angličtiny vie pozrieť to, ako Američan hodnotí naše malé, ale za to krásne Slovensko.

Ak aj vy cestujete po Slovensku a chcete sa s nami podeliť o vaše zábery, môžete tak urobiť tým, že pod vašu fotografiu na Instagrame použijete jeden z našich hashtagov: #cestujemshashtagom#jemshashtagom alebo #hashtagdievca. Tešíme sa na všetky vaše zábery!

 

Odporúčame