Alkoholový test. Ako sa opijete z rôznych druhov alkoholu?

The Try Guys

The Try Guys

Štyria chalani, ktorí si hovoria „The Try Guys“, za nás otestovali rôzne druhy alkoholu. Ani nie tak jeho chuť, ako skôr jeho účinky a nepríjemné ranné dojazdy. Ako teda vyzerá stav opitosti a opica v závislosti od konzumovaného drinku?

Chalani vám to vysvetlia: „V záujme vedy sme sa opili, aby sme zistili, ako rozličné druhy alkoholu ovplyvňujú priebeh večera. Náš experiment bol jednoduchý. Počas štyroch nocí sme vždy pili len jeden druh alkoholu: pivo, víno, vodku a tequilu. Pili sme vlastným tempom a všetko sme si nahrávali na mobily.“ Na pomoc si prizvali aj doktora Keitha Heinzerlinga, ktorý pôsobí v medicínskom centre pre závislosti. Chalani podobné experimenty robia pravidelne a výsledky aj priebeh pokusov pravidelne dokumentujú a delia sa o ne so svojimi fanúšikmi. Ktorých je, mimochodom, na ich fan page na Facebooku cez 2 milióny. Poďme sa teda pozrieť, ako dopadol alkohol!

Prvú noc chalani skúšali pivo. Podľa doktora Heinzerlinga sa pivo vstrebáva pomalšie, pretože obsahuje viac sacharidov a kalórií, ako iné druhy alkoholu. A tak dopadli aj zistenia chalanov. Opití boli len trošku a aj opica bola slabá!

Pri ďalšom teste sa zamerali na vodku. Aj pri vodke sa na jej účinky najskôr opýtali doktora Heinzerlinga. Vyjadril sa, že po noci prehýrenej v spoločnosti vodky, je opica poriadna. K obrovskému počtu automobilových nehôd vraj dochádza práve v dôsledku opice z vodky. A výsledky chalanov boli rovnaké. Stav opitosti: extrémny. Opica: extrémna!

A čo víno? „Červené víno môže u citlivých osôb spôsobiť bolesti hlavy. Môže dokonca spôsobovať chronické bolesti hlavy a migrény.“, vyjadril sa Heinzerling. Chalani však zrejme nie sú citlivky. Po piatkovej noci s litrami vína boli len mierne opití. A aj opica vraj bola znesiteľná. Naše skúsenosti z redakcie ale vravia, že z bieleho bolí hlava menej ráno ako z červeného? Poznáte to aj vy?

No a nakoniec prišla na rad aj tequila. Podľa doktora Heinzerlinga je prijateľný počet vypitých drinkov 5 za 24 hodín pre mužov a 4 za 24 hodín pre ženy. Čo na to „The Try Guys“? Netuším, koľko pohárikov si dali, ale opití boli poriadne a opica bola tiež extrémna.

Ak teda nemáte so všetkými z týchto druhov alkoholu skúsenosti, malý test chalanov vám môže pomôcť. Aby ste sa opili znesiteľne, prípadne aby ste pri opici príliš netrpeli! Najlepší spôsob, ako sa jej vyhnúť, je určite piť s mierou. Hoci to možno nie je také zábavné. No podľa doktora Heinzerlinga je problém, ak si po prehýrenej noci nepamätáte, čo sa stalo.

Ako a čo pijete vy? Idete takpovediac „do nemoty“ alebo si dáte len pár drinkov pre dobrú náladu?

Z tohto zaujímavého pokusu a piatkových záťahov chalanov si môžete pozrieť aj video.

Zdroj: buzfeed.com

Odporúčame