Ako znie skladba Mockingbird od Eminema v slovenskej verzii od speváčky BARB?

BARB cover Eminem

Skladba Mockingbird v slovenskej verzii od BARB (Zdroj: Instagram.com/@barbhazuchova)

#Eminemova hlboko emotívna skladba Mockingbird, ktorá sa do dnešného dňa dotýka srdca miliónov poslucháčov po celom svete, sa dočkala slovenského prekladu. V originále je skladba Mockingbird skutočným vyznaním Eminemových pocitov a skúseností s otcovstvom. BARB sa snažila zachytiť podobnú emóciu, no pridáva aj svoj osobný rukopis v podobe hlasu a celkovom prejave.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Hazuchová (@barbhazuchova)

Barbora Hazuchová alias BARB, je známa svojím jedinečným nežným hlasom a schopnosťou prenášať emócie do svojich piesní a coverov. Skladba v jej podaní nie je len jednoduchým prekladom, ale skutočným výkladom textu, ktorý zachytáva jej osobné vnímanie tejto piesne. BARB má na konte už niekoľko coverov, ktoré si obľúbili tisícky ľudí na sociálnych sieťach na Facebooku, Instagrame či TikToku.

Na otázku, prečo si vybrala práve skladbu Mockingbird od Eminema, nám odpovedala nasledovne: ,,K nápadu prespievať túto skladbu som prišla náhodne na TikToku. Našla som pri jednom videu remix skladby Mockingbird, tá verzia bola zrýchlená a spievala ju žena. Strašne sa mi zapáčil vibe aj produkcia v pozadí. Význam skladby poznám a doposiaľ som nič na takú tému nenaspievala. Takže vtedy zasvietila žiarovka a šla som rovno na to. Text som napísala za nejakých 40 minút a hneď som to nahrala.“

Mockingbird v slovenskej verzii od BARB

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Hazuchová (@barbhazuchova)

Táto slovenská verzia Mockingbird je dokonalým príkladom, ako môže byť aj takáto klasika prenesená do iného jazyka s rešpektom a citom. BARB ukázala, že aj keď je pieseň preložená, jej duch a posolstvo môžu ostať nezmenené. Jej verzia Mockingbird je nielen prekladom, ale aj poklonou k jednému z najväčších hitov Eminema.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Fobia Kid a Separ vypustili netvora: Ich spoločný track preberie aj mŕtveho

Originál od Eminema

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame