Ako zarobiť na kryptomenách a ďalších prevratných novinkách? Poradíme ti, čo robiť

Zdroj: Adobe Stock

#Budúcnosť patrí digitálnym a virtuálnym technológiám. Tie nám prinesú väčší komfort a zaujímavejšie možnosti. Vďaka niektorým z nich však môžeš aj zbohatnúť.

Blockchain prináša obrovské zmeny

Blockchainu sa v súčasnosti pripisuje rovnaký potenciál, aký mal príchod internetu v 90. rokoch. Predpovedá sa, že pri správnom využití môže zmeniť svet. „Je to pomerne stará technológia decentralizovaných databáz, ktorá však našla široké využitie,“ vraví Andrej Zaťko, group CEO 365.bank a Poštovej banky.

Technológiu vyvinul už v roku 2008 Satoshi Nakamoto ako službu na realizovanie bitcoinových transakcií. Neskôr sa jej využitie vďaka silnému šifrovaniu a vysokej bezpečnosti začalo rozširovať aj do ďalších sfér. Kľúčovou vlastnosťou blockchainu je decentralizácia. Nepotrebuje žiadny ústredný riadiaci orgán, žiadnu autoritu, je absolútne globálny a oslobodený od všetkých poplatkov aj byrokracie.

Virtuálne peniaze

O kryptomenách si už určite počul, a to najmä v posledných dvoch rokoch. Reprezentuje ich predovšetkým bitcoin – prvá a najsilnejšia digitálna mena sveta. V súčasnosti však na trhu existujú tisícky ďalších kryptomien s veľkým potenciálom. Investície do nich sa stali počas pandémie koronavírusu mimoriadne populárnymi, zrejme aj preto, že najmä hodnota bitcoinu začala prudko stúpať.

Kryptomeny sú založené na prelomovej databázovej technológii blockchain. „Sú to virtuálne komodity, ktorých cena je stanovená dopytom a ponukou. Z investičného hľadiska sú kryptomeny určite najzaujímavejšou blockchainovou technológiou,“ hovorí Matej Varga, vedúci riadenia investícií v 365.invest.

 

S kryptomenami má skúsenosť čoraz viac ľudí   

Najrozšírenejšou formou investovania do kryptomien je dnes stále nákup, vlastníctvo a zhodnocovanie konkrétnej digitálnej meny. Skúsenosť s nimi má aj úspešný šéf hudobného vydavateľstva @yak.sha.  „Stále sa s nimi zoznamujem,“ hovorí. Aktuálne sa mi narodil synovec a jemu som kúpil kryptomenu. Taká spomienka na obdobie, v ktorom sa narodil.“ Existujú však aj iné možnosti, ako môžete z týchto technológií vyťažiť.

Blockchain fond

365.invest ako prvý prišiel na slovenský trh s podielovým fondom orientovaným na blockchain. Namiesto nakupovania kryptomien môžeš svoje úspory zhodnocovať vďaka akciám spoločností pôsobiacich v tomto progresívne rastúcom odvetví. Samozrejme, stále ide o alternatívny, a teda aj o niečo rizikovejší spôsob investovania. Môže však priniesť aj podstatne vyššie výnosy.

Ak sa nebojíš trochu riskovať a máš dostatok trpezlivosti, Blockchain fond je pre teba ako stvorený. Začať môžeš už od 20 eur mesačne, čo ti pri pravidelnom investovaní môže za 30 rokov zarobiť vyše 36-tisíc eur. Výnos, samozrejme, rastie s výškou investícií. Tvoje peniaze bude tím odborníkov 365.invest vkladať do približne dvadsiatky na burze obchodovaných akcií amerických, kanadských i európskych firiem. Ide o spoločnosti zaoberajúce sa ťažbou kryptomien a obchodovaním s nimi, vývojom softvéru, online gamingov či e-commerce.

Tento článok bol súčasťou piatej a tento rok poslednej časti seriálu o investovaní. Nie je to však koniec, 365.invest totiž pripravuje pokračovanie s novými osobnosťami a témami.

ZISTI VIAC O BLOCKCHAIN FONDE

Ďalšie články o investovaní:

Advertoriál pripravený v spolupráci s 365.invest.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame