Ako si vychutnať pivo bez otvárača? Ukážeme vám 7 kreatívnych spôsobov otvárania fliaš

pixabay.com

#Zhodnime sa na tom, že otvárač na pivo by mal mať jednoducho každý labužník vždy po ruke. No občas sa to nepodarí, zabudnete si ho doma, prípadne vás chuť na fľaškové pivo zasiahne nepripraveného. Našťastie, existuje množstvo spôsobov, akými sa dá kreatívne otvoriť fľaša piva. A nehovoríme len o zuboch či iných zdraviu škodlivých spôsoboch. Vybrali sme pre vás sedem, ktoré sú najjednoduchšie a najpraktickejšie – tieto veci dosť často máte po ruke.

Zapaľovač

Pokiaľ patríte k fajčiarom, ide o základnú metódu. V podstate, ak zvládnete otvárať fľaše zapaľovačom, dokážete to už prakticky čímkoľvek. Vaše ruky sa totiž naučia, kde fľašu chytiť, ako uložiť prsty a podobne. Ak nefajčíte a nemáte pri sebe zapaľovač, prakticky čokoľvek, čo má podobný tvar, vám vaše pivo otvorí.

Druhé pivo

Ak ste v spoločnosti a fliaš piva je viac, nie je nič jednoduchšie, ako otvoriť jedno pivo druhým pivom. Treba však dať pozor, pretože posledná fľaška vám zostane neotvorená a preto musíte zvládnuť tiež nejakú inú techniku. Inak zostane jeden človek o smäde.

Lyžička

Ak vám v chýba otvárač v byte, môžete ho nahradiť príborom, špeciálne lyžičkou. Nejde to síce tak ľahko, ako širokým zapaľovačom, je to však pomerne bezproblémová metóda.

Papier

Je to ťažko uveriteľné, ale dá sa to. Základ je poskladať A4-ku papiera do čo najmenšieho rozmeru a následne otvárať rohom skladačky. Vyžaduje to trocha cviku, je to však vec, ktorá vašich kamošov môže ohúriť. Mimochodom, ide to aj bankovkou…

Minca

Keď už sme pri peniazoch, pivo môžete otvoriť aj mincou. V našom prípade je najväčšia dvojeurovka, ktorá môže poslúžiť ako praktický otvárač. Každopádne, nie je to záležitosť niekoľkých sekúnd, pripravte si okrem hotovosti aj troška trpezlivosti.

Pero

Opäť, ako v prípade mince, aj tu treba trocha trpezlivosti, ale pri správnom postupe, ktorý môžete odkukať z videa, to pôjde.

Kľúč

Ďalšia overená metóda, no v tomto prípade by sme si dali pozor, aby ste si kľúč nepoškodili a dostali sa domov. V tom prípade je ideálne sa zamyslieť, či sa viac neoplatí zničiť zapaľovač alebo pero.

Odporúčame