Ako sa nenechať oklamať pri investovaní do kryptomien? Pozor na garancie zaručeného zbohatnutia z internetu

Kryptomeny (zdroj: Getty Images)

#Slovenská verejnosť často vníma kryptomeny ako špekuláciu a zbytočne sa nafukujúcu bublinu. No začína narastať aj počet tých, ktorí chcú do kryptomien investovať a vnímajú ich ako vynikajúcu investičnú príležitosť. Toto je niekoľko rád, ako sa pri investovaní nenechať oklamať.

Na úvod je dôležité uvedomiť si niekoľko základných vecí. Ak plánuješ investovať do kryptomien, nesmieš ich vnímať ako nástroj na rýchle a špekulatívne zbohatnutie. Presne na tomto princípe si totiž zakladá väčšina internetových podvodníkov.

Ak si odborník, tak si vieš kryptomeny spravovať sám a na dennej báze. Takýto prístup však nezaručuje úmerné zhodocovanie tvojich finančných prostriedkov. Je časovo náročnejší a navyše, musíš si dlhodobo udržiavať dobrý prehľad o dianí na trhu.

Ani ten ti však nemusí vždy pomôcť. Trh s kryptomenami je veľmi vratký a volatilný. To znamená, že tebou vybrané kryptomeny môžu v priebehu niekoľkých hodín násobne získať, ale aj stratiť na svojej hodnote.


Lákajú ťa kryptomeny? Investuj do nich s Fumbi


Kryptomeny a “istý” zárobok 

V posledných rokoch sa vo vodách slovenského internetu objavilo hneď niekoľko “zaručených” spôsobov, ako rýchlo a jednoducho zbohatnúť obchodovaním digitálnych mien. Vieš, ako drvivá väčšina z týchto pseudopokusov skončila? Fiaskom, stratenými peniazmi a stratenou dôverou ľudí v kryptomeny, ktoré majú potenciál stať sa novým platobným systémom.

Podľa posledného vývoja nimi neotriasla ani pandémia spôsobená novým koronavírusom COVID-19. Pohľad na trh ukazuje, že dokázali toto obdobie prečkať vo veľmi dobrej kondícii a na rozdiel od ostatných obchodovateľných komodít, hodnota trhu vzrástla.

Nešpekulovať s kryptomenami je základ

Ak si si nie istý ako na kryptomeny, tak to radšej nechaj na odborníkov. Často nepotrebuješ žiadne špeciálne kryptomenové vzdelanie ani iné technologické znalosti. Investorský účet si založíš behom 10 minút. Potom stačí vložiť peniaze, podobne ako keby si ich posielal/a kamošovi na účet a priebežne sledovať, ako sa vyvíja trh. To je všetko.

Kryptomeny musíš vnímať ako dlhodobú investíciu

V tomto prípade je pravdepodobne najdôležitejšia dôvera v tento nový platobný systém. Aj napriek občasným výkyvom musíme vnímať kryptomeny podobne ako iné, klasickejšie investície. Povedzme, ako akcie alebo podielové fondy.

Jedným zo spôsobov, ako môžeš s minimálnym rizikom investovať do kryptomien od 50 € aj ty, je slovenská spoločnosť Fumbi. Juraj Forgács a jeho tím vytvorili špeciálny konzervatívny algoritmus, ktorý nesleduje vývoj cien jednotlivých kryptomien, ale kryptomenového trhu ako celku.

To znamená, že pokiaľ rastie trh kryptomien, rastie aj výnos tebou vložených peňazí. Nemusíš každý deň sledovať vývoj na kryptoburzách. Stačí pravidelne investovať a napríklad raz mesačne skontrolovať vývoj trhu.

Nakoniec ťa ale musíme upozorniť. Nikdy neinvestuj viac, než si ochotný/á stratiť. Každá investícia v sebe totiž nesie určité riziko straty finančných prostriedkov.

Chceš investovať do kryptomien? Vyskúšaj to s Fumbi!


Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Fumbi.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame