Ak máš pár miliónov navyše, nenechaj si ujsť šancu vlastniť ostrov: Rímske pamiatky, podmorský svet a historická stavba k tomu!

More

Život pri moje je ako splnený sen. Len nie (Zdroj: unsplash.com)

#Súkromný ostrov pri pobreží Sicílie je aktuálne na predaj. Nazýva sa Isola delle Femmine a aktuálne je neobývaný. Jeho rozloha je úctyhodných 37 akerov a najbližšia pevnosť sa nachádza takmer 1000 metrov od neho.

Isola delle Femmine patrí do chráneného talianskeho morského parku, ktorý je hitom potápačov, čiže získaš k nemu fascinujúci podmorský svet. Aby toho nebolo málo, na dne sa nachádzajú dych vyrážajúce rímske pamiatky. 

Na ostrove sa nachádza aj strážna veža zo 17. storočia, ktorá kedysi slúžila ako obrana proti pirátom. V druhej svetovej vojne bola veža značne poškodená a neskôr bola využívaná ako vojenská základňa americkým námorníctvom.

K ostrovu patrí aj vlastná súkromná pláž, ktorú ti bude závidieť nejeden dovolenkár z preplnených hotelových komplexov. Ostrov je predávaný talianskou grófkou Paolou Pilo Bacci, ktorej rodina vlastnila ostrov od roku 1600. Cena za tento kúsok raja bola pôvodne 3 milióny libier, ale neskôr bola znížená na 1,7 milióna. To sa oplatí, alebo…?

 

 

Odporúčame